| Andreea.:) a întrebat:

Oare ma place? ma inteleg foarte bine cu un baiat... iesim aproape in fiecare zi in oras... (nu numai noi doi... el cu fratele lui geaman sau cu un alt baiat. si eu cu o prietena...)
el abia s-a despartit d o fata... si ea este foarte invidioasa pe mine... dar si foarte nesimtita... si el m-a intrebat daca poate sa ii spuna ca este cu mine ( pentru ca acea fata ne-a injurat si s-a purtat foarte urat cu noi doi. si a vrut intr-un fel sa se simta groaznic/penibil pentru ce a facut)...
eu i-am raspuns pozitiv...
ce poate insemna asta? ce pot face?
please ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Ai grija, poate ca face asta si ca sa o faca pe fosta lui prietena geloasa. E putin probabil, totusi tinand cont ca iesiti in oras in fiecar zi. Fii atenta la gesturile si vorbele lui, daca iti da de inteles ca te place nu mai lua in seama povestea cu fosta. Inseamna ca e de domeniul trecutului daca nu mai tine legatura cu ea. Mult noroc! Sper sa fie o poveste frumoasa de dragoste!

8 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ce-ai putea sa faci, decat sa-ti intri in rol happy poate, poate teatrul asta, va deveni...realitatehee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca el chiar te place. Dupa ce ai sp u este un semn destul de clar happy
Asa ca continua sa iesi cu el, continua sa vb cu el si tot resul happy
Succes!winking

| Encore a răspuns:

Asa m am combiant si eu cu o fata odata tongue

Cred ca va placeti

95% :X

| Ralux a răspuns:

Asta nu e un semn ca te place. El doar incearca sa o faca geloasa.Este vorba de fosta aici nu de tine.Trebuie sa il intrebi direct daca te place iar daca el va raspunde negativ este clar.

| diavolitza a răspuns:

In cel mai rau caz baiatul respectiv vroia doar sa scape de fata aceea. Eu as zice sa continui teatrul acesta, iar daca el chiar te place iti va spune la un momentdat. big grin Sau cel putin veti ramane buni amici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te place. tu afla sigur. poti afla intrebandu`l direct sau sa te convingi prin a vedea daca el accepta sa fii mai apropiata de el.
de ce nu vbesti cu fratele lui? poate afli ceva.

te pup, tine`ma la curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poii.asa mi s-a intamplat si mie adica ma intelegeam bine cu el si ink, si tot ca "sa o faca geloasa" s-a combinat cu mine eu cred ca el te place incearca sa nu te porti ciudat fi tu cea din-nainte sa se comb cu tine si asa o sa fie bine nu incerca sa lasi sa se vada reactia vesela in leg cu asta ca el poate de asta ii palce de tine pentru ca te stie cum erai inainte sa fi cu el... e in fine mult succes

| impaler a răspuns:

Incearca sa iesi numai tu cu el. Altfel nu exista o relatie intre voi. Daca il vezi ca te cauta din priviri in timp ce iesiti impreuna, cu prietena ta si el cu prietenii lui, poate e vreo sansa. Ce zic eu e sa il provoci direct, daca intelege bine, daca nu, cauta pe alticineva care sa se uite la tine si care abia sa astepte sa fie cu tine!