| Linna a întrebat:

Am cunoscut un baiat. minunat, acum cateva luni de zile.Are ceva f speciallove struck, dupa ce ne-am vazut prima dat, a am continuat sa vorbim.(pe mess) dupa am fost la un spectacool impreuna, cu fratele lui geaman, sh cu niste prieteni.Acolo s-a purtat minunnattttlove struck >8-. A fost asa dragut, m-a dus acasa, imi place mult de el.Il adorsad dar nu pot sa-i spun ca-l plac, pentru ca mi-e frica de un refuz.Sh el imi da semne ca ma place. dar nu imi spune x( asa ca nici eu nu ii spun. poate nu ma place.:-ssad. Sh ar mai fi cevasad, un prieten comun de al nostru spunea ca atunci cand m-a vazut prima data, a vorbit urat despre mine. ceva de genu:"Ce as vrea s-o..." rolling eyessaddaca o sa stau cu el sh o sa-mi zica asta?sad o sa sufar sh mai rau.nusk ce sa facsadAjutati-maa!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"daca o sa stau cu el sh o sa-mi zica asta" - Nu ne spui vârsta ta, ar fi un aspect important.
Totuşi, nu uita că sexul într-o relaţie este ceva foarte normal.
Păi tu ce înţelegi printr-o relaţie? Doar ţinut de mânuţă în parc şi mers la un suc unde plăteşte el?laughing
Dacă nu eşti pregătită de o relaţie cu absolut toate detaliile şi tot tacâmul, nu te implica într-o relaţie - simplu şi eficient!

| lays a răspuns:

Mda.si eu am cunoscut acum cativa ani prin intermediul unui prieten un baiat super. a fost indragostita de el ani buni, dar nu am vrut sa fiu cu el pentru ca tot ce vroia era sa se culce cu mine, iar eu nu accept asa ceva. ori am o relatie, ori nu facem nimic.asa sunt eu.ma rog, sa ajung unde vroiam.multi ziceau ca a vb urat de mine, si nu am crezut.pana intr-o zi cand prietenul acela al meu l-a sunat si a dat p speaker tel.au vb ei ce au vb si dup-aia i-a zis:"a intrebat X de tine". stii ce a raspuns?"ce ma, o mananca.lasa ca o rezolv eu, da' se lasa greu". si tot timpul mi-a demonstrat asta.ca vrea doar sa se culce cu mine si atat. daca zice asa ceva d ela inceput ia-ti gandul. te vrea doar pentru sex.

| DeeaM a răspuns:

Hmm... la inceput toti baietii fac asa. De exemplu. amicii mei baieti, mereu zic asa despre o fata straight face. Nu stiu, este in sangele lor de "masculi" sa zica asa. Iar mai tarziu, dupa ce ajung sa o cunoasca cu adevarat, isi cam inghit toate cuvintele urate si incearca sa se apropie de ele. Baiatul asta, fiind constient de ceea ce a zis prima oara, acum incearca sa te faca sa iti schimbi impresia despre el. Eu cred ca ar trebui sa ii spui. Oricum, nu ai prea mult de pierdut. Daca ii place de tine. o sa fie o relatie. Daca nu, iar impresia lui despre tine este tot aia de la inceput, crezi ca merita sa il mai numesti amic?
Aici ai parerea mea. sper sa te ajute.
Mult noroc:* [sa ma tii la curent, vreau sa vad daca teoria mea se confirma big grin]

| LucianGabriel a răspuns:

Da, treaba e ca nu stim exact varsta ta(poate alti utilizatori o stiu) ca sa ne dam mai bine seama de problema; asa sunt unii baieti cand vad o fata care arata mai bine se dau in spectacol ca fac, ca dreg, in fine, cel mai bine dupa parerea mea, e sa faci cum crezi tu ca e cel mai bine; vezi si ce pareri au ceilalti utilizatori.