| pantofipantofi a întrebat:

Oare sa imi dau demisia? lucrez undeva si fiind mai timida, toate oalele mi se sparg in cap, toata lumea se leaga de mine, de la sefi pana la ultimul angajat, si cand e cate o problema care nu trebuie sa o rezolv eu, toti imi spun "nu ma suna pe mine" simt ca nu mai rezist, chiar in seara asta m-a pufnit plansul din alta prostie care a cazut tot in capul meu, eu am mai lucrat si in alte parti dar nu si-a batut nimeni in halu asta joc de mine pana acum, ce ma sfatuiti sa fac? lucrez de 8 luni in aceasta firma dar nu mai rezist, toti fac tot posibilul sa ma vada plangand, am f multi dusmani aici

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai renunta daca nu te simti bine la locul de munca.dar eu te-as sfatui.sa`ti cauti in alta parte si apoi sa demisionezi.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Deci daca nu te simti bine la locul de munca eu te sfatuiesc sa parasesti locul de munca si sa-ti gasesti altul nu are rost sa ai dusmani crede-ma ca nu e placut sa ai dusmani si mai ales ca toti fac posibilul sa te vada plangand.si mai ales ca astia isi bat joc de tine.DECI DEMISIONEAZA CAT MAI REPEDE si gaseste-ti alt job! Bafta sper ca te-am ajuta si te rog imi dai si mie funda?:d plzz

| bluebios a răspuns:

Poti sa te apuci sa cauti altceva, te duci la cateva interviuri, vezi daca apare cea mai bun si in momentul in care ai certitudinea ca ai gasit altceva poti sa-ti dai demisia de la actualul job. Nu are rost sa te ambitionezi sa ramai daca nu iti place colectivul, eu personal nu pot sa lucrez cu oameni cu care nu ma inteleg. Sunt sigur ca daca incerci cu devarat o sa poti sa te impui in fata lor pana la urma, dar oare are rost sa depui un asemenea efort.

| geologul a răspuns:

Draga asa e peste tot trebuie sa fi tare si sa nu ti lasi garda jos oriunde te ai duce o sa te confrunti cu aceeasi problema oameni sau inrait nu se gandesc de cat la ei si sa si bata joc de alti trebuie sa pui punctul pe i si sa nu te lasi usor asta si vor nu i intereseaza de tine, sunt multe de spus daca vrei putem sa stam de vorba si pot sa ti spun mai multe.