| Lie1 a întrebat:

Oare testosteronul te ajuta sa tii mai mult în timpul sexului?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Testosteronul este cel mai important hormon masculin, cu actiune principala in dezvoltarea sistemului reproductiv al barbatului, dar are un rol semnificativ pe multe alte planuri ale sanatatii, atat in cazul barbatilor, cat si al femeilor.
Care este rolul testosteronului?
La barbat, testosteronul e asociat cu starea generala de sanatate, fiind responsabil de multe actiuni de-a lungul vietii barbatului :
-- Inca din faza embrionara, acest hormon ajuta la dezvoltarea organelor interne si externe, inclusiv a organelor reproductive, penisul si testiculele
-- La pubertate, testosteronul contribuie la modificarea vocii, cresterea penisului, cresterea in inaltime, cresterea parului in zona pubiana, pe fata si la subrat
-- La maturitate, testosteronul este asociat cu libidoul, masa si forta musculara si dezvoltarea maxilarului
-- Barbatii au nevoie de testosteron pentru a produce sperma in scopul reproducerii
-- Testosteronul influenteaza densitatea osoasa si distributia grasimii
https://www.reginamaria.ro/......ce-rol-are
Inainte de a debita si alta data un asemenea raspuns eronat si mai ales imbecil, incearca sa-ti largesti chiar si un pic, sau foarte putin nivelul orizontului tau cultural.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa tii? Picioarele pe umeri?

| corbulalbrosu a răspuns:

De regula un nivel crescut al hormonului testosteron, indica mai multa masculinitate in cazul individului respectiv. Probabil ca si nivelul de potenta/virilitate intr-un astfel de caz este/poate fi mai mare comparativ cu un alt individ care are nivelul hormonului testosteron la valoarea medie (normala). big grin

| Celcestietot a răspuns:

Din potriva.

| Celcestietot a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stiam si eu asta, dar, multumesc pentru raspuns, dar cel mai mult pentru cuvintele cu o denotatie negativa. Eu am privit din alta perspectiva intrebarea si o sa ti-o prezint si tie in urmatoarele randuri. Prin abstinenta, nivelul testosteronului creste, iar prin masturbare, o parte din acesta scade. Cel mai avantajat ar fi in timpul actului sexual cel care s-a eliberat inainte, deci, acea parte a testosteronului nu face decat sa te incurce, sa iti taie din durata. Tu ca un expert in sexologie trebuia sa iti dai seama ca aceasta intrebare poate fi privita si cu alti ochi, dar nu ai facut-o, si pe deasupra mai raspunzi si cu,, probabil'', cuvant venit parca din palarie, de nicaieri. Omul are nevoie de un raspuns exact, nu de,, probabil'',,, posibil'',,, poate'' si de asemenea cuvinte cu caracter neutru in ceea ce priveste situatia de fata. I-ai dat un raspuns vag in primul comentariu, in loc sa il ajuti, mai mult il bagi in ceata cu persoana ta indecisa carei extremitati apartine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Celcestietot):

Testosteronul este cel mai important hormon masculin, cu actiune principala in dezvoltarea sistemului reproductiv al barbatului, dar are un rol semnificativ pe multe alte planuri ale sanatatii, atat in cazul barbatilor, cat si al femeilor.
Care este rolul testosteronului?
La barbat, testosteronul e asociat cu starea generala de sanatate, fiind responsabil de multe actiuni de-a lungul vietii barbatului :
-- Inca din faza embrionara, acest hormon ajuta la dezvoltarea organelor interne si externe, inclusiv a organelor reproductive, penisul si testiculele
-- La pubertate, testosteronul contribuie la modificarea vocii, cresterea penisului, cresterea in inaltime, cresterea parului in zona pubiana, pe fata si la subrat
-- La maturitate, testosteronul este asociat cu libidoul, masa si forta musculara si dezvoltarea maxilarului
-- Barbatii au nevoie de testosteron pentru a produce sperma in scopul reproducerii
-- Testosteronul influenteaza densitatea osoasa si distributia grasimii
https://www.reginamaria.ro/......ce-rol-are
Inainte de a debita si alta data un asemenea raspuns eronat si mai ales imbecil, incearca sa-ti largesti chiar si un pic, sau foarte putin nivelul orizontului tau cultural.

| BogdanNebunu a răspuns:

Ce sa ti? respiratia?