| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda. Iubita mea are aproape 20 de ani si o mica problema. Sunt plecat din tara de 4 luni. Iar ea s-a acasa la ea. Si ea mi-a zis ca de cand am plecat eu ii intarzie ciclul in fiecare luna, ceea ce inainte nu i se intampla. Il avea regulat. Si nu mai este asa abundent cum era inainte. Ii vine putin. Ieri dupa-amiaza avea 2-3 pete de sange pe lenjerie si dupa nu i-a mai curs deloc. E putin speriata. A zis ca daca nu-i vine ciclul in cateva zile duce la doctor. Voi ce parere aveti? Are ciclu de la 14-15 ani.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mearga la ginecolog. Sau vrei sa ne dai adresa sa o consultam?
Nu stiu de ce intrebi aici.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta delireaza pentru ca sta ca proasta dupa un carnat in loc sa strabata cearsafuri si sa se distreze sa evolueze. frate sunteti prea tineri pentru chestii serioase rupeti relatia si strabateti cearsafuri trece tineretea pe langa voi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate are pe altul si e gravidălaughing ce crezi tu ca stă aia după tine?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa ti a zis? ca sta acasa la ea? da da, si tu crezi? aia sigur te înșeală la greu, si tie i ti vinde gogosi cum ca nu i-a venit ciclul, ea nu are mamă? de ce se plînge la tine daca nici măcar nu esti in țară cu ea, sa o ducă mama ei la ginecolog, că doar e fata ei, si asa vede ce fată tine la ușă, ce podoabă.

| Andrei101010 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu foarte bine "ce-am la usa"! Asa ca nu e nevoie sa-mi zici mie asemenea bazaconii! Hai du-te si te culca sa-ti treaca efectul de iarba aia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrei101010):

Nu stii nimic. dar e treaba ta, o sa vii tu acasa si vei pune intrebari ce sa fac ca fata pe care o credeam sfînta sfintelor, are prieten, eu nu te am jignit pe tine, culca te tu.

| Andrei101010 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar de unde stii tu? I-ai pus spioni la fund sau ce? Vorbesti in necunostinta de cauza! Noapte buna!

| UzOm a răspuns (pentru Andrei101010):

Dar de unde știi tu că nu e adevărat? După simptomele descrise de tine, se poate să fii rămas gravidă. Sau poate tu ai lăsat-o gravidă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrei101010):

Nu fii prost, daca nu stii taci, fetele de mici sunt curve, asa ca nu m-ar mira sa fie si asta una dintre ele.

| Andrei101010 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Adica si mama si sora ta(daca ai)au fost curve de mici? Tu nu o cunosti pe iubita mea.Defapt nici pe mine! Ce esti tu?! Vreun ghicitor sau ce? Hai pa!

| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur este vorba de o dereglare hormonala in cazul in care in toate cele ultime 4 luni a avut loc menstruatia. Cantitatea de menstra eliminata poate sa difere foarte mult de la un ciclu la altul mai ales in situatia in care glandele endocrine nu functioneaza corect si din acest motiv nu produc hormonii feminini la timp si perfect echilibrat intre ele. O femeie nu trebuie sa fie speriata pentru a merge sa fie consultata. Intro astfel de situatie, este de datoria fiecarei femei emancipate, scolite si educate, ca anual sa mearga cel putin o data la un control ginecologic mai ales in situatia in care si-a inceput viata sexuala. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce părere să avem. Meargă la ginecolog, nu știu de ce ne întrebi pe noi? Avem cumva doctorat în gincologie, sau ceva de genu? Site-ul acesta nu mediul propice pentru astfel de probleme.