| Julia92Anna a întrebat:

Ofer funda! Mie de cativa ani imi place de un baiat.Am incercat sa fiu cu el dar m-a refuzat.Nu mi-a spus in fata dar am auzit de la prietenii lui ca nu ma place pentru simplul fapt ca sunt turcoaica.Asa si dupa ceva timp am vazut ca are o noua iubita.Desigur ca ea e romanca. Oricum, aia nu cred ca il iubeste cum il iubesc eu.Desi intelesesem ca a fost plecat aproape un an si ea l-a asteptat in tot acest moment.Dar nu prea cred.Nu cred ca a stat ea cuminte atata timp.Si i-am vazut chiar pe strada.Si i-am intrebat ce fac.Dar el nici nu m-a auzit si ea se uita urat la mine(cred ca stia ca mi-a placut de iubitul ei).Si dupa i-am vazut din nou.Si nu stiu ce m-a apucat si incepeam sa zambesc ca o nebuna cand l-am vazut.Dar nici nu se uita la mine.Doar ea se uita foarte urat.Si o data m-am dus in pub cu o prietena si erau si ei acolo.Si ea cand m-a vazut s-a uitat urat la mine si a inceput sa il imbratiseze si sa il sarute.Si fara sa-mi dau seama am inceput sa lacrimez sad ea a vazut si a inceput sa ranjeasca ca o diavolita.
Oricum, acum de curand am aflat ca ea a plecat cu el intr-o tara straina si se stabilesc amandoi acolo.Cand am auzit nu-mi venea sa cred.Ce pot sa fac? sad Cred ca sunt in depresie.

15 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu cred ca o copila, putin nebunatica laughing
Sau cel putin gandesti ca o copila si te comporti ca o pshiopata. Ar trebui sa intelegi ca baiatul acesta nu te vrea, ca nu existi pentru el, ca nu ti-a apartinut niciodata si sa treci peste. Ce face prietena lui, e normal, bine ca nu ti-a dat 2-3 palme.
Poate ar trebui sa vezi si un pshiolog, cum vad ca ti s-a mai spus, chiar nu e ok ce faci. Vezi-ti de viata si drumul tau, care nu a fost niciodata intersectat cu al lui. Daca e adevarat ce spui, si anume ca a plecat in alta tara, e foarte bine. Contreaza-te sa-l uiti. O sa reusesti.

| FemeiaPisică a răspuns:

Îți vezi de viață, asta faci. Doar nu te duci după ei din moment ce au o relație şi nu le place prezența ta.
Sunt milioarde de băieți de toate vârstele.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ce trebuia sa faci de mult timp.
Sa treci peste.
Nu vreau sa fiu rau cu tine dar, daca ai aflat de la prietenii lui ca nu te place pentru ca esti turcoaica, accepta ideea asta si gandeste-te ca o sa fii cu altul.
Apoi, mi se pare dubios, cand il vezi pe strada sa zambesti la el si apoi ca prin pub-uri sa zambesti si sa incepi sa plangi cand il vezi cu aia.
Arata ca esti imatura, naiba si obsedata. straight face
Sincer, recomand sa te duci la un psiholog, nu e o rusine.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nai.va*
Autocorect-ul vietii loveste din nou.
Apoi, serios, pare ca ti-ai dezvoltat o obsesie pentru tipul asta, treci peste, sunt destui baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca e doar din cauza ca esti turcoaica?

| Julia92Anna explică (pentru anonim_4396):

Ce altceva ar putea fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Daca atarna grasimea pe tine sau arati ca dracu normal ca nu-i place de tine.

| Julia92Anna explică (pentru anonim_4396):

Sunt mai slaba decat iubita lui! Ea are ditamai fundul si soldurile fata de mine! Si e mai inalta decat mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Si e grasa daca are fund bombat si solduri late?
Multora le plac cele cu fundul bombat si solduri late.

| Julia92Anna explică (pentru anonim_4396):

Nu e chiar grasa.Dar eu arat mai bine ca ea.Nu mai ca eu am parul foarte scurt fata de ea.Am inceput sa il am m-ai lung. Poate asa el o sa ma placa.

| Ara997 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Incearca sa iei o pauza de la nebunia asta. ai dreptul sa fi suparata. nu conteaza care si cum are fundul. ala nu stie ce a pierdut
cum stiu turcoaicele si tataroaicele sa iubeasca - n-o sa-l iubeasca nimeni. pentru ca la voi e vb de devotament pana la sacrificiu, nu numai de o simpla iubire.
si sa stii un lucru : el n-a avut noroc - nu tu.
Al tau o sa apara intr-o zi de undeva. sa fi sigura. capu sus si mergi mai departe!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! big grin
Sfatul meu psihologic: big grin
-invinge orice forma de emotie negativa,de teama! big grin
-refuzul de a ierta implica in mod necesar povara timpului psihologic. big grin
-prezentul este tot ce vei avea vreodata. big grin
-viata ta,este in aceste moment. big grin
-viitorul este o replica a trecutului. big grin
-cand mintea ta este impovarata de trecut, traiesti aceleasi lucruri. big grin
-calitatea constiintei din prezent da forma viitorului, care nu poate fi trait decat in clipa de acum. big grin
-identifica-te cu mintea, observa gandul, nu-l analiza! big grin
-asculta linistea din spatele oricarui sunet! big grin
-observa cromatica, nu interpreta! big grin
-modifica-ti gandul, sau accepta-l! big grin
-modifica-ti starea, sau accepta starea! big grin
-simte corpul tau interior, scufunda-te in iluminare! big grin
-traieste clipa de acum, prezentul etern, profund! big grin
-nu exista salvare in timp, nu te poti elibera in viitor de problema ta. big grin
-prezenta in clipa de acum este cheia libertatii. big grin
-nu poti fii liber decat acum. happy
-anumite lucruri din trecut n-au mers asa cum ai dorit. happy
-iti manifesti o putere sa mergi mai departe, de ce s-a intamplat in trecut. happy
-te impotrivesti lucruriilor care exista deja. happy
-speranta te concentreaza pe viitor, neaga prezentul, neaga fericirea ta. happy
-situatia ta de viata exista in timp. happy
-viata ta exista acum. happy
-situatia ta de viata este o constructie a mintii. happy
-viata ta este reala. happy
Ideologii personale.Aleg sa renunt la depresie/ingrijorare/teama/dezamagire pentru ca: sad
-apare in urma constientizarii a unui lucru gresit. sad
-este rezultatul prejudecatiilor. sad
-sunt trist pentru ca sunt intr-o stare de regret. sad
-am o mare neplacere si suferinta. sad
-am o minte impovarata cu impotrivire. sad
-sufletul meu este incatusat, in suferinta, in judecata pacatului. sad
-am de ce sa ma ingrijorez. sad
-am o stare de depresie. sad
-sunt captat in necuratie si suprare. sad
-sunt singur impotriva cerului. sad
-sunt nefericit si neimpacat. sad
-sufletul nu s-a detajat de trecut si de viitor. sad
Ideologii personale.Aleg fericirea, consta in urmatoarele idei: big grin
-fac ceea ce imi consoleaza binele. big grin
-fac ceea ce ma bucura pe o perioada lunga de timp. big grin
-fac totul profund, din inima, nu din minte. big grin
-renunt la orice modalitate de pacat. big grin
-pot cu adevarat sa ma identific cu mintea. big grin
-vreau sa il pot contempla pe Isus Hristos, regele sfintiilor si al ingeriilor, in purificare, slava si in gloria pentru eternitate. big grin
-sunt impacat cu trecutul, m-am iertat. big grin
-traiesc curat prezentul. big grin
-prezentul etern imi da bucurie. big grin
-ma pot bucura de clipa de acum. big grin
-nu mai am de ce sa imi fac griji. big grin
-simt sanatatea si viata din mine. big grin
-am o minte iluminata, purificata. big grin
-de astazi(data), mi-am schimbat viata radical. big grin
-ma detasez de pacat, de ce nu-mi aduce fericirea si pacea. big grin
-confer o viata noua. big grin
-nu ma mai intereseaza ce mi-a placut candva. big grin
-imi consolidez sanatatea si bucuria. big grin
Iti doresc toate aceste acumulari psihologice facute de mine, sa le contemplezi! big grin

| superuamen a răspuns:

Nu te injosi pentru nimic, chiar daca iti place ..fi o doamna, nu ii da atentie

| silesile0072006 a răspuns:

Te ai gandit ca de fapt nu se uita urat? Poate asa este ea! laughing

| MinnieMouse1999 a răspuns:

Sfatul meu e sa treci peste! E un mare măgar daca nu ii place de tine doar pentru ca esti turcoaica.Acum...fiecare are pretențiile lui cand isi alege pe cineva.Nu trebuie sa te superi, oceanul e plin de peste!