| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci...
Lunea trecuta(25 decembrie) pana Sambata (30 Decembrie) nu m-am masturbat, doar ca duminica m-am masturbat iar..de duminica pana azi, 4 decembrie, nu m-am masrurbat dar acum 5 minute m-am masturbat.
Credeti ca as putea sa scap de ea daca o dau,, ocazional,,?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lunea trecuta pe 25 decembrie? Mai lasa masturbarea, ca ai probleme cu memoria.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum 25 decembrie, aloo azi e 5 decembrie, de la abstinență te ai damblagit la creieri.

| Alexandrionelu a răspuns:

Părerea mea personală este ca lăsatul de masturbare este ca și lăsatul de fumat. Aproape nimeni nu reușește sa reducă numărul țigărilor puțin câte puțin, pana ajunge la 0, ci toți care s-au lăsat, au făcut-o brusc, le-a fost greu o luna, doua, trei, după care s-au învățat sa trăiască fără acest obicei.
Știu ca este foarte greu sa renunți, fără a avea ceva cu care sa o înlocuiești, de aceea insist ca ar fi foarte bine sa îți găsești o fata, măcar amantă, prietena cu beneficii sau cum vrei sa ii zici, cu care sa ai parte de raporturi sexuale dese. Ideal ar fi o relație pe bune, dar am inteles ca deocamdată asta este mai complicat in cazul tău.
Sfat: fata respectiva nu trebuie sa fie femeia visurilor tale, poți alege o fată medie, dar cu care sa te simți bine în pat și sa ii exici pur și simplu ce intenții ai. Vei fi surprins cat de mte fete ar accepta o "relație fără obligații".
Mult succes!

| Eduarddddddd130 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Imi place de tine, ca ma ajuti mereu
o sa ai raspunsul castigator
p.s-am 13 ani

| doctorandus a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Lol, la 13 ani sa riste sa devina tatic?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru doctorandus):

13 ani?!? Credeam ca e mai mare. La vasta asta folosește neapărat prezervativul!

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

N-am știut ca ai 13 ani. Credeam ca ești mai mare, ai un scris destul de matur. La vasta ta, folosește neapărat prezervativul când vei avea parte de acțiune!

| Eduarddddddd130 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Mda am 13 ani, dar sunt mult mai matur de atat
lumea imi da 15 ani
daca m ai putea ajuta cu un nou raspuns, as fi multumit

| Bozgi200 a răspuns:

Noiembrie*
Masturbarea are efecte "benefice" asupra organismului, fă-o doar atunci când ai chef

Răspuns utilizator avertizat
| iacoh a răspuns:

Nu aceata este un obicei ciudat pentru fete dar frumps pentru baieti in primul rand vreau sa-ti zic ce inseamna când iti faci labba insena ca iti masezi penisul si iti freci o vena de scheletul penisului si asa este sperma