| pinky_2290 a întrebat:

Ok.stiu ca e cam aiurea sa pun o astfel de intrebare aici nu mai stiu ce sa mai fac si am nevoie si de saturi din exterior. E o poveste putin cam lunga dar incerc sa o scurtez cat se poate de mult. M-am combinat cu genul acela de baiat smecher care vor multe fete sa fie cu el. Eu de fel sunt foarte geloasa asa ca atunci cand a aparut o alta fata in peisaj (adica se cam dadea la ea) am inceput sa ne certam aproape in fiecare zi. Cand am intalnit-o el i-a zis ca sunt doar o simpla colega; cand i-am bagat eu id-ul ei de messenger in lista mea si m-a intrebat cine sunt i-am spus ca sunt iubita baiatului respectiv si a reactionat spunandu-mi ca ea nu are nicio treaba cu el decat ca sunt foarte buni prieteni fara ca eu s-o intreb ceva. Prietena lui cea mai buna este si prietena mea cea mai buna dar el nu stie ca noi doua ne spunem chiar tot asa ca i-a zis ca a fost o noapte cu fata aceea si ca mie vrea sa-mi dea cu flit. I-am dat imediat mesaj fiindca nu-mi raspundea la apeluri si i-am spus ca relatia noastra s-a terminat. Apoi m-a sunat prietena mea si mi-a spus ca au vorbit din nou si ca el vrea sa fie cu mine si ca cu fata aceea a fost doar de-o noapte lucru pe care mie nu putea sa mi-l ceara pentru ca tine la mine. Ne-am impacat si l-am intrebat de ce a vrut el de fapt sa fie cu mine si mi-a raspuns "pentru ca te plac foarte mult" apoi eu am inceput sa-i bat un apropo vizavi de noaptea petrecuta cu fata aceea fiindca eu de fapt nu trebuia sa stiu toate astea. El mi-a raspuns ca trebuia sa-i zic de la inceput ca nu mai vreau sa fim impreuna nu sa caut motive aiurea si eu i-am spus ca nu asta era intentia mea dar daca asta era dorinta lui o acceptam si l-am intrebat daca pana la urma suntem impreuna sau nu si mi-a raspuns ca se culca ca ii este somn si de atunci nu mi-a mai raspuns la mesaje. Ce pot face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| anamariaiuliana a răspuns:

Dai mesaje pana se plictiseste laughing glumeam daca chiar te place spune-i iti va mai da o sansa sau va veti impaca big grin crede-ma ca asa se va intamplat in momentul in care ti-a zis ca te iubeste da dar se poata se nu-ti fi spus din toata inima.

mai bine vorbiti fata in fata si spune-i tot

ai grija ce faci si nu te milogi de el ca nu esti o carpa esti o fata

pupz da-mi un mesaj si spune-mi cum s-a terminat big grin

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E doar un prost crede-ma! L-ai prins cu rata in gura si vrea tot pe tine sa te faca sa te simti vinovata, de parca tu l-ai inselat.
Nu-l mai cauta ca o sa-si bata joc de tine, e clar ca nu e in stare sa tina la nimeni, cauta doar aventura!

| ÅñdRa a răspuns:

Pai ai putea sa fi indiferenta cu el deoarece el stie ca tu ti la el si oricand se va putea intoarce la tine.

Atat timp cat esti indiferenta cu el il va deranja si il va face sa te caute si incearca sa-i treaca pe la ureche niste zvonuri ca ai fi cu cinevawinkingatunci chiar ca se supara si te va cautahee hee
Mult noroc!

| mihaa a răspuns:

Cu parere de rau e caz pierdut, tot ce mai poti face este sa fii f indiferenta fata de el, ba mai mult i-as trimite niste mesaje prin niste cunostine ca si tie iti place de un alt baiat, asa iti arati indifenta si poate asa il poti recastiga, daca i trimiti mesaje lui, sau il suni, vei pare o disperata dar indiferenta, doare mai tare sa stii, bafta

| Criss1105 a răspuns:

E ceva normal in ceea ce priveste baieti...De obicei se intsmpla ca ei sa greseasca dar sa dea vina pe partenera si/sau sa spuna ca ele sunt vinovate de ceea ce au facut ei sau ca este vina lor pentru ca ei au facut acest lucru. E o chestie de etica dar sa stii ca mai intai sa incepi sa iubesti o persoana trebuie sa o cunosti destul de bine sa ai incredere in ea pentru ca nu se stie ce ii poate capul persoanei respective. Daca nu iti raspunde la mesaje ori isi da seama ca a gresit si nu stie ce sa iti spuna cum sa isi ceara scuze sau doar e teama de raspunsul tau. Daca as fi in locul tau as vorbi cu el fata in fata pentru a lamuri situatia fara sa te certi sau sa tipi, si stii de ce? Ptr ca daca vorbesti cu el fata in fata iti dai seama cand minte sau cand nu minte(adica daca e sincer cu tine) pentru ca asa prin mesaje poate sa iti spuna ca te iubeste si de fapt el nici macar nu vorbeste cu tine sau te ignora...
Eu nu stiu ce sa iti mai spun dar mai asteapta poate are careva o alta parere fata de-a mea...
Succes!big grin

| PiTik0t a răspuns:

Pai asta inseamna ca voi nu mai snteti impreuna daca nu irty mai raspunde love struck oricum sper ca nu a reusit deja sa ti la el pentru ca nu merita love struck iti trebuie un baiat care sa te inteleaga ca si mie mi s-a intamplat aproape la fel adica am fost cu unu care toata vr sa fie cu el si toate se adadeau la el si na uneori reactiona ne certam mereu si am am hotart ca e mai bine pentru mine sa ne desp love struck ca e u sa nu mai am de suferit sad asa ca ia-o de la capat si Zambeste el e istorie dar fiecare inceput trebuie sa inceapa cu un zambet love struck sa ma tii la curet :X:X si sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datil dracului de smecher nu ai nevoie de idioti ca el, se foloseste de tine. da-i cu flit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... e o problema aici. Sigur e suparat pe tine poate pentru ca esti prea geloasa.Eu recomand ca tu sa'l urmaresti cand pleaca undeva si sa dai nas in nas cu el iar mai apoi sa intri in vorba cu el si sa'l intrebi cu ce l'ai suparat. Poate ca va vorbi cu tine sau isi va continua drumul. Dar merita sa incerci.Chiar daca poate nu o sa fiti impreuna dar macar sa fiti prieteni. Sper sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt dana daca vrei sfaturi asta ii id meu blondy.blondina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat exact la fel...eu cred ca nu ar mai trebui sa il mai stresezi cu mesaje sau telefoanelaughinglaughingeu l`am lasat in pace si ma simt fff bine acum fara elbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grindaca a fost in stare sa se culce asta inseamna ca rasp lui este nu waiting... da`l naibiioh go on.nu`i singuru` baiatlaughing

| gabitza_5735 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi cateva zile sa se gandeasca, si daca tine la tine, te va cauta.Gandeste-te daca acesta este genul de baiat pe care il vrei langa tine.winking

| alex18 a răspuns:

Poi asa suntem noi baietiiwinkingsmugsmug