| anonim_4396 a întrebat:

Ok va rog fara sa fiti seriosi.Sunt a opta si imi place de o fata de la mine din clasa.Cand a inceput scoala am fost mai multi in oras, si mai mult in gluma am format cupluri, si ea m-a ales pe mine, urmatoarele saptamani am devenit destul de apropiati si am reusit cumva sa imi fac curaj sa o intreb daca vrea sa fim impreuna, si atunci dupa ce m-a lasat sa astept vreo 4-5 zile mi-a spus ca ei ii placea de altcineva de 2 ani si ca prietenii ei spuneau ca e reciproc(insa nu au fost niciodata impreuna). SI GATA SMECHERIA.Am incercat sa o fac sa inteleaga ca o plac foarte mult insa pauza.Am decis amandoi sa nu mai vb, si n-am mai discutat insa incetu cu incetu am inceput sa nu o mai plac chiar sa o dezagreez(adevarul e ca am incercat din greu sa nu o mai plac ca sa ajug sa o dezagreez, fiindca inca imi placea de ea, cred.), si am ajuns sa facem misto unu de altu incontinuu, sa ne certam, etc.Nu cred ca in perioada respectiva sa ne fii apropiat unu de altu mai mult de 1m fara sa ne certam. Dar apoi, brusc, ea a incetat, am incetat si eu si am devenit iar apropiati, mai nou imi spune cum mi-ar sta mai bine, cum ar fi bine sa ma tund, zambeste cand vorbim, si incepuse sa se macheze excesiv, asa ca i-am spus intr-o zi ca e mai frumoasa nemacheata, si a doua zi nu s-a mai macheat si m-a intrebat daca imi place asa cum era...chiar nu mai stiu, se joaca cu mine, sau nu, ar trebui sa mai incerc odata, sau sa stau cuminte ca s-ar putea sa se intample ca prima oara, va rog eu frumos un raspuns, dau funda pentru un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| Robertyna_2956 a răspuns:

Pai mintea fetelor e complicata, probabil sa simtit prost pentru ce ti-a facut. poate tipul a parasit-o si vrea sa se intoarca la tine pentru ca are impresia ca o placi.incearca dar sa nu pui mult sufletwinking

| ioionutel a răspuns (pentru Robertyna_2956):

Nu prea stiu ce sa zic...e usor sa zici sa nu pui suflet, da eu chiar o plac mult, si atunci nu mai e asa usor.

2 răspunsuri:
| AndreiLTX a răspuns:

Ma.unele dintre ele se imprietenesc mai mult cu baieti...si au nevoie de "bagare in seama"...incearca sa te bagi pe ea. daca e bine. daca nu.tot bine.Incercarea moarte n-are.Baftawinking