| Andandut a întrebat:

Oricat de mult m-as aranja,oricate haine si parfumuri as schimba,el tot plictisit de mine pare, nu-i pot atrage atentia in nici un fel. Si oricat de mult mi-as schimba atitudinea, am fost si indiferenta (sa vad cum reactioneaaza), m-am purtat si foarte frumos cu el,dar nimic,nici o reactie, el tot plictisit ramane,isi mentinte aceeasi atitudine. Nu stiu cum sa mai fiu si cum sa ma mai port,nu stiu ce sa mai schimb la mine. Pe altcineva nu are(alta fata ma refer),pentru ca stam in fiecare zi impreuna, vine la mine acasa.deci cu vreo alta fata nu se intalneste. Si poate o fi aparut monotonia la el,dar el vine la mine acasa,el vrea sa stam impreuna,nu-l oblig eu sa vina. Dar deh,numa "impreuna" nu stam la mine acasa... pentru ca vine, se aseaza pe canapea si deschide tv-ul pe programe de sporthappy.si cam asa sta noi "impreuna" toata ziua. Din toate gesturile lui,reiese ca s-a plictisit...dar nu recunoaste. daca il intreb ceva de genul, se supara si incepe sa se certe cu mine.ma face numai pe mine vinovata de toate. Mi-as dori si eu sa vad, sa simt, ca ma vede o fata frumoasa, atragatoare, ca-mi acorda mai multa atentie.dar nimicsad Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac in acest caz?.

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Despartirea va fi dureroasa...se vede ca il iubesti. Dar daca voi stati numai in casa toata ziua..iesiti in club sambata, mergeti la terase, la piscina, iesiri in aer liber.oo cate nu sunt de facut vara! cand sunteti singuri beti si voi un vin, bere chiar, imbata-l cat de cat, sa vezi ce frumoasa te va vedea. Si prietenul meu a avut momente cand a fost mai rece cu mine pentru ca eu nu voiam sa ies cu el nicaieri(proasta am fost!) dar i-a trecut, iar cand bea cateva pahare sta numai cu mine si ma admira. apoi merge bine intre noi. e nevoie de distractie la voi. stiu..bautura nu rezolva totul dar in cazul tau poate ai noroc! daca nu, despartirea e singura solutie. degeaba te aranjezi te parfumezi tu daca stati in casa, nu te va baga in seama. mai degraba daca iese undeva si ii zice un prieten, o cunostinta "ba ce iubita frumoasa ai" se va simti mandru. Acum tu stii mai bine ce poti face

8 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Daca este asa cum spui atunci nu ai ce face. intelege ca pur si simplu nu mai ai nimic de facut. si daca el nu te doreste atunci nu mai sta cu el. daca te iubeste o sa se intoarca la tine runganduse. daca nu... pur si simplu nu te mai vrea. chiar nu va inteleg unele fete/femei de ce va calcati respectul vostru si (cuvantul acela ca nu-mi vine acum in minte) pentru oricine. daca vezi ca s-a plictisit de tine ce mai insisti sa faci tu totul sa te vada altfel? nu e de la tine ci de la el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, problema este la el nu la tine, sigur nu este constient că te face să suferi, sau nu îi pasă, sau are vreo problemă de care nu vrea să î ți spună, ori de sănătate ori de bani, ce să zic, părerile sînt împărțite, unii zic despatre-te de el, dar decizia finală este a ta, tu stii cît m ai poți rezista așa, o seară frumoasă si tine-ne la curent dacă doresti, cu ce decizie ai luat. Multă multă sănătate.Cristi.

| RAY a răspuns:

Posibil sa aiba niste probleme sau e depresiv cine stie comunica cu el sa afli despre cei vorba, apropo ce varste aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a obisnuit cu tine, dar s-a plictisit, poti face ce vrei, flacara s-a stins, nu ai ce sa faci altceva decat sa te desparti oricat de dureros ar fi la inceput.

| Vibrations a răspuns:

Tu suferi de sindromul nevestei disperate laughing

| Andandut explică (pentru Vibrations):

Nu mai da raspunsuri in bataie de joc, chiar am pus aceasta intrebare in speranta ca voi fi ajutata, am nevoie de ajutor... oricum merci.
O seara placuta in continuare!

| roxkiss a răspuns:

Iti recomand sa faci o mica scena incepe a plinge si cind te intreaba de e zii ca sufei din cauza ca nu mai esti atragatoae pentru el. fate neputincioasa ..fiti mai des impreuna! nu decurge deaodata la despartire!