| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Sunt intr'o relatie de 2 ani de zile. Vreau sa dispara monotonia! Vreau sa avem in fiecare zi ceva de facut! Pentru ca atunci cand ne plictisim incepem sa ne certam ca prostii de ce ne aducem aminte. Am 17 ani si vreau si eu mai multa distractie. nu doar scoala-acasa, scoala-acasa in fiecare ziii m-am plictisit ma simt rau sad. Dati'mi si mie niste sfaturi ce as putea sa fac. Prietenu' meu are 21 de ani dar parca are 80 ar vrea sa stam numai in casa. inainte mai ieseam la un biliard la un suc. acum nimic! Hai fie mai sunt zile in care nu avem bani. bun. dar cand avem? De ce nu facem nimic?straight face In fiecare zi aceleasi lucruri. poate si aceleasi certuri. e total aiurea. El sta la mine. si face doar aceleasi lucruri munca-acasa, munca-acasa. Vreau si eu ceva nouu.Parca atunci cand sunt la scoala mai rad de unu de altu. dar acasa cand stiu ca vine de la servici deja stiu ca urmeaza cearta sau se baga la somn. Helppp :*:*:* Sfaturi cat mai multe sad Ce trebuie sa schimb? Sau ce nu fac bine?

Răspuns Câştigător
| LadyGA a răspuns:

Nu ai pentru ce. ai grija de tine! :*:*:*:*:*:* si incearca sa te gandesti la tine mai mult, ca tu esti cea mai importanta!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Joaca-te cu el cum te jucai cand erai mica,leaga-l la ochi si invarte-te in jurul lui,"bateti-va" cu gem,cu faina,cu frisca,cititi bancuri pe net,deghizati-va,faceti fotografii,luati-va un catel sau o pisica, vorbiti in versuri sau numai cuvinte cu aceeasi litera, iesiti la plimbare pur si simplu!
Nu e posibil sa te plictisesti la 17 ani!
Rupe monotonia, altfel veti plange amandoi!
Pune-ti mintea la contributie!
Multa inspiratie!

| LadyGA a răspuns:

Buna! wow...tu simti perfect ceea ce simt eu. deci e identica povestea(eu am 4 ani de relatie deja). eu una am incercat tot ce e posibil, dar m-am plictisit. lui nu ii place sa iasa si punct si ma vrea si pe mine in casa toata ziua. diferit e ca eu m-am impus, eu am inceput sa ies, fara el. ies in week-end, totusi am 20 ani. si u esti tanara inca, mai tanara ca mine laughing. si al meu munceste de dimineata pana seara si nu are o zi libera. vine mereu obosit, e si logic. in fine, incearca sa vb cu el, iar daca el tot nu e de acord sa iasa, incearca sa il convingi sa te lase sa iesi, ca tu ai o varsta totusi. bafta multa! happy

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru LadyGA):

Pai asta e chestia ca daca el nu iese eu de ce sa ies? Cum sa ies singura fara el. daca stau cu mai stiu eu cine.si altele.Deci chiar nu o scot la capat! Plus ca mai gaseste si motive de cearta prostesti. Altceva nu fac decat sa vin de la scoala, mananc, mai stau unpic la calc.ma mai uit unpic la tv.si apoi somn.si cam asa trec zilele mele. laughing

| LadyGA a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Pai asta nu e bine. si daca nu incerci sa schimbi acum ceva, cand? imagineaza-ti cum o sa fie cand o sa fii casatorita. nu e normal ca la varsta ta sa nu iesi cu fetele la cinema, parc, suc, club, orice. al meu facea la fel, dar i-am zis ca eu nu mai suport, eu nu sunt genul care sa stea in casa, mai ales ca nici parintii nu mi-ai interzis nimic vreodata. ai 17 ani, gandeste-te bine. e varsta la care trebuie sa cunosti oamnei, iti faci prieteni, iar el nu are dreptul sa iti interzica toate astea, ci din contra, ar trebui sa te sustina. nu te lasa, ca o sa ai de pierdut mai tarziu! bafta multa si ai grija de tine! happy

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru LadyGA):

Stiu si asta imi spune si mama.mai ales ca nici ai mei nu mi'au interzis nimic din contra m'au sustinut.Si acum se mira pentru ca nu mai ies. eu care nu era zi sa nu ies afara, sa nu ma distrez.Si vorba ta nici nu sunt casatorita inca.Dar ma oftic pentru ca el are totusi o ocupatie are servici nu sta degeaba trece timpul altfel dar eu? Barem nu am servici sau macar o ocupatie sa fiu la dansuri sau ceva de genu... Oricum multumesc mult:*:*:*

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru LadyGA):

Asa e.*:*:* Mersi mult inca o data.

| LadyGA a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Nu ai pentru ce. ai grija de tine! :*:*:*:*:*:* si incearca sa te gandesti la tine mai mult, ca tu esti cea mai importanta!

| covaci101 a răspuns:

Unii mai şi muncesc si nu au timp să se joace cu păpuşile! laughing Cred că dacă ţi-ai găsi ceva de lucru, chiar şi pe calculator, ai avea o preocupare şi nu te-ai mai plictisi! straight face

| alex_6264 a răspuns:

Chiar asa, nu e posibil sa te plictisesti la 17 ani! iesiti in oras, distrati-va, iesiti in cluburi...rezervati-va mai mult timp pentru voi si lucrul acesta ar trebui sa il spui si lui sa iii explici chiar daca e este obosit de la servici! explica-i ca u esti in perioada in care vrei sa te distrezi si el ar trebui sa faca la fel deoarece are 21 de ani si chiar daca munceste viata trebuie traita acum cand poti!

| gogupantof a răspuns:

Pentru alungarea monotoniei in cuplu practicati swinging-ul, poate ajuta