| AlleDeath a întrebat:

Pai as vrea si eu un sfat.Pai mie imi place de un baiat.Si nu stiu daca si el ma place. Faza este ca m-a imbratiat,mi-a spus ca se simnte atras de mine, ba chiar eram pe punctul de a ne saruta. Faza este ca sa impacat cu fosta, iar dupa o zi de la impacarea lor m-a intrebat ca daca n-ar avea iubita daca as fii cu el. Nu stiu ce sa fac+ca si bff-ul meu il place si stiu ca nu mar ierta daca am fi un cuplu.Voi ce ziceti? Ce sa fac? Dau funda!

P.S. Fara batjocura va rog

Răspuns Câştigător
| Andreea53 a răspuns:

Pai, in primul rand, Bff a ta stie ca si tu il placi pe acel baiat? Daca stie vorbiti despre asta, si spune-i ca orice s-ar intampla, ( chiar daca pe tine te place, sau pe ea) nu va veti certa. Daca nu stie, ii spui ca si tie iti place ( pe un ton cat mai calm) si, la fel ca nu va suparati, ect. Iar la faza cu,, fosta prietena'' fii tu insati (sa nu pari nervoasa pentru ca sa impacat cu ea) si, uneori lasa-te greu, deoarece cand un baiat vede ca il placi si ai face orice pentru el, nu mai e atat de interesat de tine. Cred ca sti faza,, cand il plac, nu ma place- cand nu il plac, atunci ma place". Dar ai grija, asta cu lasatu greu depinde de baiat. Sper ca te-am ajutat!

| AlleDeath explică (pentru Andreea53):

Mesrsii de sfat! Si in legatura cu prietena mea am incercat sa-i spun dar cum a adus vb de asta a devenit nelinistita si mi-a spus ca nu mar ierta daca as forma cuplu cu baiatul respectiv

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place, tu trebuie sa faci cum e mai bine pentru tine nu cum e mai bine pentru altii, daca se supara ca tu ai forma un cuplu cu x inseamna ca nu e bff-ul tau

| Ivanovicius a răspuns:

E destul de complicata povestea. Te-as sfatui sa astepti o saptamana-doua pana se mai fac niste mutari, si abia apoi sa decizi ce e mai bine: prietenul sau prietenia.

| laly10994 a răspuns:

Pai vb serios cu el. intreaba-l dc sta cu ea si de la tine ce vrea. nu e normal sa stea cu ea si cu tine doar sa se joace in sensul ca te intreba dac nu ar fi cu ea ai sta cu el. acuma faci cum crezi... dar vb serios cu el