| Bogdanel997 a întrebat:

Pai cum sa incep..eu plac o fata dar ea nu ma place pe mine. suntem cei mai buni prieteni, vorbesc cu ea toata ziua, dar nu ma place, place pe altul,, iar eu ca sa ii arat cat o iubesc am inceput sa fac un caiet in care scriu ca e frumoasa, desteapta, ca o iubesc, si cu multe desene cu ea, cu niste poze cu te iubesc si mai multe chestii, facute puzzle. si am ramas in pana de idei. ce as putea sa mai pun in acest caiet? credeti ca o sa ma placa dupa ca o sa primeasca acest caiet alaturi de un ursulet, o cutie de ciocolata si un trandafir?

4 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Sa-i smulgi cateva suvite din parul sau carunt/balai/blackasnight si sa le prinzi cu scotch in caiet. va fi atat de incantata! ^^

| neutrino a răspuns:

Lasa ursuletul, pune-i mai multa ciocolata si multe flori!

| mentholinks a răspuns:

Tu le faci tu le tragi.

| Markusfrtt a răspuns:

Sincer, nu stiu daca e o idee buna sa faci asta( cu caietul). Greu de stiu care va fi reactia ei, ba chiar putea pierde prietenia cu ea. Tu poate, ba chiar ii vei da impresia ca esti "obsedat" de ea, ca nu poti trai fara ea. Probabil daca faci asta ea nu si-ar mai dori sa fiti prieteni, pentru ca ea poate te vede ca un frate si nu ca un "iubit".Eu iti spun asta din propia experienta ca nu e o idee buna sa ii zici ca o placi, pentru ca ai putea sa pierzi si prietenia cu ea.Deci eu nu cred ca ar trebui sai dai catul acela si nici sa-i spui ce simti pentru ea. Cum ti-ar mai putea zicea ea tie ca e mort dupa unu, cand u o placi(intelegi la ce ma refer). Sincer nu cred ca e o idee buna sa-i zici ca o placi. Incearca sa fi mai indiferent cu ea, nu-i arata ca o placi, faua tu pe ea sa se indragosteasca de tine.