| VladAntonio a întrebat:

Pana acum la 24 de ani am crezut tot timpul ca sunt tipul ăla hetero sexual banal laughing dar ghiciți ce, s-ar putea sa nu fie doar asta, am impresia ca ma atrag unele părți corporale ale bărbaților, nici nu știu dacă chiar ma atrag dar sigur as încerca ceva laughing
Ideea e ca pana acum nu mi-am explorat viața sexuală mai mult de cea normala adică cu tipe, oare dacă as încerca ar fi o problema?
De ce acum la 24 de ani îmi vin astea in minte?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

De la cadere încoace toti ne nastem cu inclinatie spre toate incacarile posibile ale constiinței spre toate pacatele inclusiv inclintia spre lacomie de lucruri, bani, trupurile altora indiferent de sex. Esti si tu pacatos ca noi toti ceilalți. Fiecare alege daca isi asculta constiința si va face sex doar cu partenerul de casatorie de sex opus sau cedeaza ispitelor despre care constiinta il avertizeaza sa se fereasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Simti atractie pentru barbati, sau este doar o curiozitate?

| Mosotti a răspuns:

Nu se stie de ce acum la 24 ani iti vin astea in minte, dar nu e rau deloc, daca te atrag si unele parti corporale ale barbatilor, poti incerca, rau nu face.

| Mayhem666 a răspuns:

"Ideea e ca pana acum nu mi-am explorat viața sexuală mai mult de cea normala"

Ma deranjeaza profund cuvantul "normala" in contextul asta.
De ce crezi ca heterosexualitatea e cea normala si restul nu?

| VladAntonio explică (pentru Mayhem666):

Am pus normala între ghilimele dar aparent mi le-au scos …

| Mayhem666 a răspuns (pentru VladAntonio):

Aaah, pai eu nu am avut de unde sa stiu asta, din moment ce ghilimelele nu s-au adaugat, sau ti le-au scos.

| Mayhem666 a răspuns:

La ce te referi prin faptul ca e corect? Poti sa detaliezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai ceva hormonal

| AdrienWH a răspuns:

Salut! este perfect normal! sunt unii care de abia la batranete isi descopera orientarea sexuala. Ideea e sa nu bagi in seama gura lumi, ca nu o astupa nimeni, oricum laughing din moment ce ai zis ca ti-ai explorat viata sexuala cu 2 fete, s-ar putea sa fi bisexual, dar cu siguranta iti vei da seama daca e asa, sau e ceva doar de moment

| mi25 a răspuns (pentru AdrienWH):

Nu si-o descopera la batranete: atunci admite ca poate sa aiba alta orientare.
Cunosc un barbat care doar dupa 50 de ani a avut relatii cu barbati. Spune ca, desi era oarecum atras de barbati inca din adolescenta, nu admitea ca este altceva decat hetero si nu si-ar fi putut inchipui ca poate face ceva homosexual. Asta si datorita conceptiilor din societate.

| OlteanuMihaiPvvg a răspuns:

Este foarte probabil sa fi bisexual, dar tu sa nu ști cum sa exprimi asta, dar ma deranjează acel,, normal"...a fi normal nu înseamnă să fi hetero, tote orientările sexuale sunt normale