| thanos a întrebat:

Pana la ce varsta este cat de cat normal sa fi virgin?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Poti sa stai pana la ce varsta ai tu chef.Dar normal pana la 18 ani. Cand incepi viata sexuala devii oarecum dependent de sex asa ca mai bine las-o pe mai tarziu!

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce exprimare anapoda, este normal pentru oricine sa fie virgin, indiferent de varsta, este dimpotriva, anormal ca sa nu mai fii virgin inainte de (15 dupa lege, 17 dupa medici, casatorie dupa preoti).

| Alcyon a răspuns:

Nu exista normal sau anormal cand vine vorba de virginitate. E pur si simplu chestiune de alegere.

| pietrean a răspuns:

Nu este o varsta anume,cand trebuie sa-ti incepi viata sexuala, adica sa nu mai fii virgin.
NORMAL, este, sa-ti incepi viata sexuala, atunci cand esti pregatit fizic si psihic.Nu degeama, se spune ca devii major, cand implinesti varsta de 18 ani.Atunci esti destul de dezvoltat fizic din punct de vedere sexual,dar si psihic,pentru a-ti da seama ce este bun sau rau in viata,sa-ti asumi anumite responsabilitati pentru faptele tale,ca esti destul de informat asupra problemelor de tot felul,care includ si cele sexuale(organele reproducatoare,ce sunt ovulele,spermatozoizii, cum se fecundeaza un ovul, evitarea sarcinelor nedorite si a bolilor venerice folosind prezervativele, etc).
Totul tine si de educatie, nu de hormoni.

| HaHaGirl a răspuns:

Cunosc pe cineva care are 23 si e virgin...cand simti momentu' ...nu e ceva ce trebuie facut ca trebuie. poti sa mori virgin laughingnu? Eu sunt de parere ca atunci cand e momentu' sa fie frate..eu am aproape 20 si am facut-o la 18 dar pana atunci au vrut o gramada sa se culce cu mine, dar nu a fost momentu. good luck:*

| MetalHead04 a răspuns:

Zic 17-18, ca atunci esti mai pregatit fizic cat si psihic.

| miru20cmrecords a răspuns:

14 ani cred.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Nu te grabi sa-ti incepi viata sexuala.Ca unul cu experienta, eu regret acest lucru.Nu face acest pas inainte de logodna cu data nuntii fixata. Daca face cineva misto de tine ca esti virgin, sa stii ca fraierul e el. Daca vei face pasul acesta si vei avea mai multe fete, cand o vei intalni pe cea potrivita vei regreta ca ai dat ce era mai bun altora care nu o meritau.Cand iti pierzi virginitatea, pierzi o parte din tine.Dar daca o oferi persoanei potrivite, nu o vei pierde niciodata cu adevarat.

| CaffeBoy a răspuns:

12 ani.

| AlinChiriac a răspuns:

Doar tu poti decide acest lucru. Probabil e vorba de locul si momentul potrivit.

| GeoRgiiANna31 a răspuns: