| mikutzzza1000 a întrebat:

Parte a doua a romanului :-D( inceputul in intrebarea anterioara)Se pare ca nu a fost asa cum credeam, desi majoritatea care au raspuns la prima intrebare (le multumesc pentru raspunsuri :*) au sugerat sa-l las in pace, asa am crezut si eu ca ar fi mai bine sa fac, dar se pare ca el iar mi-a dat din nou sperante.Eram afara cu prietenele, a venit la mine si m-a luat in brate, eu l-am refuzat si am intrebat ce am auzit, faptul ca s-a impacat cu fosta, el mi-a spus ca nu este adevarat ci doar au ramas amici, dar daca vreau pot sa ma iau dupa ce spune lumea, daca eu cred ca asa e mai bine...In aceeasi zi, mai pe seara, a venit la mine la bloc (foarte rar vine la mine la bloc, aproape niciodata), nu era singur, ci cu niste prieteni, m-a luat in brate si m-a sarutat, din nou. Din aceea zi de fiecare data ma opreste, imi vb, faza naspa e faptul ca ne vedem cam rar, dar de cateva zile nu stiu ce sa mai cred, tot timpul cand trec, se uita dupa mine, dar nu imi mai imi vorbeste, sau cand trece cu masina pe langa mine ma claxoneaza, se uita foarte atent, uneori ma amuza chestia asta, insa ma enerveaza faptul ca nu imi vorbeste desi ma priveste.Inainte sa se intample toate astea m-a sunat si mi-a spus ca numai el tot timpul, ma cheama sa vb sau ma suna, a spus ca eu dau impresia ca nu ma intereseaza, ca nu-mi pasa.ca el face tot timpul primul pas, adevarul asta e insa eu nu pot sa ma duc la el sa-l intreb ce face sau ma rog sa ma bag in seama cu el pentru ca el e tot timpul inconjurat de prieteni, si nu de unu sau 2 ci de vreo 5-6 si nu pot sa ma duc la el asa, mai ales ca amici lui sunt pusi pe glume proaste...Trecand peste asta el nu a mai sunat, nici sms, iar ma bagat in ceata, nu stiu ce sa mai cred, in orice caz intrebarea mea e cum sa fac sa vb cu el, sa fim mai mult timp impreuna? nu stiu ce sa mai cred, oare ii pasa?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fosta lui prietena are 19 ani, el o fi avand vreo 20, nu? Eu zic ca este o partida riscanta pentru tine, din n si n motive, mai bine iti vezi de scoala si poate si de relatia ta cu Dumnezeu. Nu te lasa dusa de val.

| Zenithf a răspuns:

Pot sa-ti elaborez motivele daca nu le vezi chiar tu. Am vrut sa-ti mai spun ceva, urmasa lui Balzac, fa ceva cu talentul tau in povestit, nu-l risipii. laughing

| ronin33dan a răspuns:

Printel si ia-l cu tupeu repede.Intreabal ce are de gand! Simplu! O sa se piarda si o sa-ti spuna cateva balbe! Dupa care poti incepe o conversatie cu el! Sigur este timid!

| cristinella a răspuns:

Suna-l tu...seara de ex. cand stii ca nu mai e cu prietenii lui si vorbeste cu el. Iar cand treci pe langa el, macar fa-i cu mana...nu e asa greu, si el va sti ca te gandesti la el.

Ai sa vezi ca daca vede semne de interes din partea ta, daca chiar il interesezi, o sa inceapa sa te caute el. Si cand vorbiti propune-i sa iesiti odata doar voi doi undeva... zi-i ca vrei sa vezi X film si invita-l.

Iti trebuie si tie mai mult "tupeu", altfel baiatul o sa se plictiseasca sa fie doar el cel care te cauta.
Eu cred ca te place cu adevarat, ar fi pacat sa nu iasa o relatie draguta din pov tahappy

pupici...si astept continuarea povestiibatting eyelashes