| Radaut a întrebat:

Partenerul meu este aproape mereu distant si incepe sa se comporte frumos abia dupa ce vede ca ma satur si sunt pe cale sa plec.
Suntem casatoriti de 7 ani. Zice ca isi doreste tare copii, insa facem sex maxim o data pe luna. Si pare cam suparat el pe mine ca in acest timp nu am reusit sa facem un copilas.

In rest, el tot ce vede sunt prietenii. Tot ce ii place este sa lucreze si sa mearga cu ei sa bea, nimic nu ii place sa faca cu mine.

Ce pot sa fac sa il recuceresc? Sa ii fie drag sa stea cu mine. Nici nu ma vrea dar nici nu ma lasa sa plec. Sunt foarte nefericita.
PS-eu 30 ani, el 40

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E prea sigur de tine si nu-i mai pasa,stie ca n-o sa pleci...
Devin-o independenta,invata sa nu-i mai spui absolut tot,cauta-ti hobby-uri noi,iesi mai mult din casa,fa un curs de cosmetica,de moda,de unghii,ceva feminin, sau chiar IT daca iti place,nu ii mai arata ca e centrul universului tau si fii tot timpul o prezenta sexy fara sa ceri nimic.
Fa-ti programul tau obisnuit,nu-i mai vorbi mult,nu te mai plange,zambeste si fa ce ti-am spus, va incepe sa-si puna intrebari si sa-ti puna intrebari.
Sa nu-i dai raportul complet, nu e nevoie, pastreaza un mister si zambeste mai tot timpul, neafectata.Va simti ca te pierde si ca trebuie sa faca ceva!
Sa stai sa discuti cu el, am senzatia ca ati facut-o atat de mult incat e plictisit de asta.
In concluzie, scoate plictiseala din viata voastra si fa-ti o viata a ta.Pentru ca traiesti in umbra si sub influenta lui si esti nefericita.Nu-i pacat?

| mgtow a răspuns:

Pleaca nu mai sta dupa el, te foloseste pe post de menajera. Mai bine sa fie el menajerul lui

| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu cred ca ai ce sa recuceresti, odata ce relatia este epuizata si aproape pe rupte, fiindca el nu te iubeste dar nu vrea sa renunte la tine din cauza beneficiilro pe acre tu i le oferi pe gratis: sex, gatit, spalat, curatenie.

Ai 30 de ani si esti matura, de ce stai intr-o relatie fara dragoste si fara viitor?
ia-ti femeie lucurile si scapa de barbatul asta, ca nu are nici o intentie serioasa cu tine, nu te respecta, nu te iubeste si nici copii nu-i in stare sa-ti faca.
Se schimba pe moment de frica si prefacatorie, sa nu-l parasesti si sa-i iei "beneficiile", dar un asemena om nu se schimba niciodata, fiindca asta este natura lui.

| Sofer a răspuns:

Discuta cu el sa lămuriti problemele și sa îți dea atenția pe care o vrei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce pot sa fac sa il recuceresc? Sa ii fie drag sa stea cu mine."

Fă-i un copilaș. Cu o mamă surogat.

| PaulCos a răspuns:

Femeia are in general abilitatea de a crea atmosfera in casa, in cuplu. E de ajuns sa zambeasca ca sa lumineze totul in jur, sa asculte ca sa initieze o conversatie, sa fie feminina ca sa creeze atractie, sa fie gospodina ca sa creeze confort sau inversul acestor situatii, adica sa fie incruntata, sa nu asculte cand I se vorbeste, sa isi neglijeze feminitatea si gospodaria si totul e compromis. Sigur nu e cazul tau! Nici n-as putea sa spun asta pentru ca nu te cunosc. As vrea doar sa iti spun un punct de vedere masculin, impartasit cu siguranta de multi altii, dar as vrea de asemenea sa iti reamintesc un punct de vedere feminin, adevarat neimpartasit in totalitate de suratele tale, in care Ea stie sa caute vinovat sa judece si sa pedepseasca intotdeauna pe El inainte de a se analiza obiectiv pe sine. Sigur nu ti-am gasit nici pe departe solutia problemei tale, dar ce ti-am spus este in acest moment o problema prea des intalnita pentru a fi ignorata. As numi-o ca o intrebare : "Feminitatea este o cauza sau un efect, in relatie?"