| HBK a întrebat:

Pe ce se pune pret azi intr-o relatie care se vrea sa fie una serioasa si stabila? Va rog, raspunsuri concrete, avand in vedere ce se intampla in lumea de astazi.

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Respect, intelegere, iubire neconditionata.in opinia mea astea 3 sunt cele mai importante, daca ele exista, cele doua persoane aflate intr-un cuplu nu se vor desparti niciodata, pentru ca astfel daca exista respect nu exista inselarea partenerului cu altcineva, daca exista iubire nu exista plictiseala pentru ca mereu doi oameni care se iubesc vor gasi ceva ce sa faca impreuna pentru a`si pastra relatia vie iar daca exista intelegere nu vor exista certuri foarte mari care sa duca la ruperea relatiei. din pacate in ziua de azi, asa cum zici si tu, putini mai tin cont de aceste 3 lucruri importante...

8 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Pe potrivire si respect. Pe complementaritate. Sa gasesti in celalalt ceea ce-ti lipseste tie si tu, la randul tau sa-i poti oferi la fel. Nu trebuie sa lipseasca dialogul cuvintelor, al inimii si mai ales al trupului. Acesta din urma este cel mai important. Este liantul care permanent sudeaza doua suflete. Daca anticipam putin, o relatie serioasa si stabila, daca se formeaza pe fundamentul iubirii, in mod normal ar trebui sa duca la o finalitate, adica la casatorie. Se cere deci responsabilitatea celor doi sa o considere o institutie. Barbatul trebuie sa-i asigura stabilitate femeii, sa o inconjoare cu tandrete si respect. Ei ii revine aportul de finete si sustinere pe care trebuie sa-l aduca in cuplu. O cerinta, poate dintre cele mai importante, este comunicarea. Fara ea, ceva lipseste si, cu timpul, poate degenera in ceva monoton si sters. Bineinteles ca nu incape minciuna. Unde este iubire adevarata ea nu are ce cauta. Cei doi implicati trebuie sa formeze o echipa. Doar asa pot ajunge mai departe impliniti si fericiti.

| Malvina24 a răspuns:

Pe ceea ce se punea si pana acum! pe sentimente sincere si curate! pe o afectiune reciproca nu pe minciuni, prefacatorii, s. a! iubirea va fi mereu inaintea multor lucruri(cum ar fi banii) si chiar daca e din ce in ce mai rara dragostea va ramane vesnic intre oameni!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dragoste, sinceritate, respect reciproc, comunicare, fidelitate.

| marsy a răspuns:

Daca este iubire reciproca. celelalte nu lipsesk!
respect, intelegere,

| ÅñdRa a răspuns:

Pe sentimente sincere si curate...
si nu pe minciuni
big grin

| myworldis5784 a răspuns:

Iubi a meu pune pretul pe incredere, fidelitate si comunicare.
Am cel mai minunat om linga mine si il descopar in fiece zi timp de 3 ani deja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele lucruri care daca nu exista intr-o relatie, nu are rost o incercare: dragostea, sinceritatea si respectul fata de partener. Restul se invata in timp...

| dannypetcka a răspuns:

Pe sex si sociabilitate