| anonim_4396 a întrebat:

Pe cei care înșeală,femei și bărbați deopotrivă, de ce nu-i mustră conștiința? Nu săriți să-i judecați ci mai degrabă să spuneți motivele psihologice.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupã mine fidelitatea e scrisa in ADN dar mai pot fi anumiti factori cum ar fi religia, o datã cu disparitia ei incet incet oamenii nu mai au rusine/frica fata de "Dumnezeu" chiar societate, chiar daca multi spun ca e un personaj imaginar juca un rol importantat in relatii/familie. Toti suntem capabili sa o facem de obicei acei oameni care spun ca sunt 100% fideli si nu o s-o faca niciodata calca de cele mai multe ori stramb. E psihologie inversa.
Natura umana asa este femeia cauta cel mai bun care il poate atrage(chiar daca asta inseamna sa-l aibe ca plan de rezerva in timp ce e intr-o relatie)/ barbatul vrea sa faca sex cu cat mai multe( nu vorbim de iubire aici, ci de natura vrea sa-si satisfaca egoul ca mai atrage )

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar tradatori care te tradeaza au conștiința, nu stiu, noi avem? niciodata nu ai gresit fata de cineva?

| Emma30555 a răspuns:

Posibil sa i mustre constiinta dar au anumite motive, vor sa si traiasca viata, sunt confuzi, se indragostesc, sau pur si simplu se intampla fara sa si dea nici macar lor explicatii

| Crackman a răspuns:

Indiferent cum este. Viata este o scarba care iti da ce dai. Iti ofera durerea, pumnul sau rautatea dupa ceva timp inapoi. Totul se duce si vine inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce i-ar mustra?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca se ascund, mint persoana iubita. Poarta o masca. Chiar si Ordan are constiinta mai impacata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă o inseala nu mai e "persoana iubita", nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca el e sadist si ea masochista. Poate e iubire.
Iti place sa stii ca esti iubita si singura din univers pe care se focuseaza cineva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Dacă " si "poate" înclina balanța spre nu.
În aceeași măsura in care îmi place sa zbor cu unicorni.Sansele sa se întâmple sunt egale.
Cui nu i-ar place sa se simtă iubit? Desi nu cred in "iubirea" asta.Singura pe care te focusezi suna bine.As putea încerca happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta necesita doar respect si onoare daca e cazul, ce tii se pare asa "imposibil"? Nici eu din anumite motive, Nu cred cel putin in acest moment.
Unicornii sunt doar un subscris pentru pretentii si ce n-ar putea fi real.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce motive?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce motive? N-am motive sa nu te plac, pentru ca presupun ca te incurci doar cu tipi care au o parere buna despre tine, care te intelegi "perfect".

. Cred ca doar o virgina naiva pot s-o fac sa simta ceva reciproc fata de mine.

. Lipsa de incredere

. Frica de a fi ranit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma încurc cu tipi in general.
Virgina înțeleg, dar de ce naiva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce?
Depinde ce intelegi prin "naiva"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frica de a fi rănită.
Tu ce înțelegi?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca se lasã cucerita, usor.

| MPersephone a răspuns:

Eu consider ca pot fi diferite motive. Unele persoane nu sunt pregatite pentru o relatie serioasa, si presiunea asta ii face sa recurga la asa act. Altele cauta sa experimenteze, in general frica si nesiguranta sunt cauze mari. Poate ca nu pot gasi ceea ce doresc cu adevarat, nimeni nu le ofera destul, de asta sunt in continua cautare. Eu cred ca asta e o problema mare si astfel de persoane nu merita o a doua sansa.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Parerea mea este ca fac asa din cauza rutinei din plictiseala dar si din faptul ca nu isi respecta si nu isi iubesc partenerii.Se gandesc in mintea lor daca mai au putere de atractie si pentru alte persoane in afara de perechea lor si atunci cand realizeaza ca o au calca stramb voit sau nu si le face placere, multi nu realizeaza ca gresesc si din cauza asta unii nu au deloc mustrari de constiinta.

| Anutsaa122 a răspuns:

Pentru ca, posibil sa nu iubeasca. Isi doresc altceva in viata lor, o persoana care are ceva in plus fata de persoana cu care are o relatie.