| anonim_4396 a întrebat:

Pentru voi(in special baietii) pauza=despartire?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În cele mai multe cazuri. Nu numai pentru băieti, valabil si pentru fete. De-fi-ni-tiv!
Ei lasă, lucrurile astea te vor face puternică in viitor, e o vorba frumoasă care spune:
" Devine cu adevarat puternic cel ce nu mai are nimic de pierdut".
Viața continuă oricum, te vei inconjura de alte lucruri frumoase și vei uita.
Doar n-o să suferi pentru unul care nu te-a stiut păstra.

12 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Nu.
Pauza este acea perioada in care apare rutina si vrei sa o indepartezi. Astfel ai nevoie de o pauza in care stai singur/singura si iti pui toate gandurile in ordine, urmand sa reiei relatie dupa cateva zile sau saptamani! big grin
Funda?

| GregHouse a răspuns:

Depinde cat interes mi-ar crea fata respectiva. Dar in genere, da, e despartire.

| RAY a răspuns:

Depinde de situatie daca ma insala o data e nu e despartire inca o data e da, sau nu ne intelegem

| h3r a răspuns:

Da, pentru ei in cele mai multe cazuri inseamna despartire.
Bineinteles, la fel si la noi, fetele.

| AriannaAri a răspuns:

Pentru unii da, pentru unii nu.
De exemplu iubitul meu, in aproape 2 ani de relatie, mi-a zis o singura data sa luam o pauza, i-am zis ok, am devenit mai rece etc.Pot sa spun ca aceasta "pauza" nu a durat nici macar o zi, ci doar cateva ore in care imi vorbea cu amicolaughing. Dupa orele astea, a venit el la mine si mi-a zis ca ma iubeste si nu s-ar desparti nicidoata de mine.
Deci totul depinde de situatie, daca cele doua persoane se iubesc cu adevarat, cu siguranta o pauza nu inseamna despartire dar in cazul in care nu se mai iubesc, da, o pauza inseamna despartire.

| Jeanine a răspuns (pentru AriannaAri):

Noi de ieri am luat,, pauza" dar nu am mai vorbit...

| Rooobi a răspuns:

Cam da...

Răspuns utilizator avertizat
| Phoenix231 a răspuns:

Mereustraight face

| Oaste a răspuns:

Cand auzi de la o fata ca vrea sa luati pauza, trebuie sa ii carpesti 2 palme peste bot

| Jeanine a răspuns (pentru Oaste):

De ce?laughing

| Oaste a răspuns (pentru Jeanine):

Atunci inseamna ca are pe altul sa nu ii mai place de tine si trebuie sa o pui la respect. Ia de-aici fa! Bang