| MartinAlabert a întrebat:

Peste cateva luni fac banchetul de clasa a 12. Si o facem la un restaurant cu piscina. Eu sunt cam plinuta si nu am sani, dar am fund, e acoperit cu vergeturi si celulita, ce fac? Nu mai merg.
Am un corp urat... Cum pot scapa de celulita si sa slabesc...

10 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Tine regim, bea multa apa si apucate de sport daca nu vrei sa alergi prin parc du-te la sala!

| Kira5854 a răspuns:

Renunta la prajeli, paine, sucuri sau orice contine zahar, grasimi, sare, fructe, lactate.
Consuma doar carne de pui/peste/vita+salate cat de multe vrei si un grepfruit pe zi. La micul dejun poti sa consumi si o felie de branza, dar nu incantitatimari, sau iaurt, dar nu zilnic. Sport poti face acasa https://www.youtube.com/watch?v=vwXzXpmwFG4
Iti dai drumu la clip si faci odata cu ea o zi da, una nu si vei reusi :)
Multa bafta.

| OrbulCuVedere a răspuns:

"Si o facem la un restaurant" pai sa o faceti, ce sa zic, bafta

| Ana765 a răspuns:

Poti sa incepi prin a avea grija cu alimentatia ta si sa faci sport. Legat de celulita si vergeturi...toate fetele au. Nu trebuie sa fii fotomodel, dar daca iti e rusine iti poti lua un costum de baie care sa te acopere mai mult. Simte te bine in pielea ta! Cu totii avem calitatile noastre.

| grubyyy a răspuns:

Poti crede ma... daca vrei si daca nu ia-ti haine elegante care nu trebuie sa fie sexy si de preferat negre si incearca sa fi increzatoare in stilu tau nu in sexualitatea ta un om este mai mult decat ce se vede pe dinafara si incearca sa mizezi si sa pui in volare ce esti tu ca om si nu pe aspectul tau hai bafta

| MartinAlabert explică (pentru grubyyy):

O sa trebuiasca sa port costun de baie...

| grubyyy a răspuns (pentru MartinAlabert):

Spoertul fara dieta este egal cu 0 tongue sportul fara dieta nu prea ajuta este cam asa 70% dieta dar cred ca e mai mult si 30 % e doar sport incearca sa nu manci dupa ora 6 cam si sa nu mai manci paine deloc si cat mai multe fructe si legume.iar daca vrei sa scapi de celulita fa si niste masaj anticelulitic sportul nu ajuta sa dai jos toata celulita si sa sa iti faci un poponet neted si apetisant tongue si costum il iei dintr o bucata daca asa nu din nou piese si o sa fie bine deci nu stiu de unde esti dar cu masaj anticelulitic pot sa te ajut eu acu nu stiu de unde esti...

| bobo05031993 a răspuns:

Tine regim si apucate de sport. Poti merge la sala sau poti alerga in parc.

| MartinAlabert explică (pentru bobo05031993):

Daca fac sport sambata si duminica intensiv pot sa scap de celulita? Doar in weekend ca am scoala si nu am timp... Pot? Pana atunci?

| bobo05031993 a răspuns (pentru MartinAlabert):

Orice este posibil trebuie sa ai ambitie. Sa incerci sa tii un regim sa renunti la paine sa nu mai bei sucuri si sa incerci sa mananci cate putin de mai multe ori pe zi si sa nu mai mananci dupa ora 6 seara. Incearca in weekend sa faci miscare in special sa alergi si sa faci exercitii pentru posterior pentru a scapa de celulita.