| bataieDEjoc1 a întrebat:

Peste cateva zile ma duc la mare si am si eu cateva intrebari pentru cei mai experimentati.

Culoarea mea este undeva intre :
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:93&biw=1152&bih=778

1. Ce crema cu protectie solara imi recomandati? Cam cat costa? Se poate lua de la farmacie?
2.La fel si cu uleiul. Ce imi recomandati, cam cat costa si de unde se poate lua?
3. Si cu o crema "after sun", in general.Este buna de ceva? La ce foloseste?
4.As vrea sa ma prinda soarele mai mult. Stau in jur de 3-4 zile la mare. Si in acest timp vreau sa ma bronzez mai mult, si as vrea sa ma dau cu ulei de masline [din auzite]. Este bun pentru bronzat? Si daca este bun, cum fac si cu crema de protectie. Intai ma dau cu crema si apoi cu ulei, sau invers?
5. Dupa ce ma voi bronza, nu as vrea sa ma cojesc. Ce as putea folosi?
6. Ce po face ca bronzul sa se mentina?

Scuzati categoria. Multumesc frumos pentru raspunsuri.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poza nu am pututo vedea dar da uleiul de masline este bun si ai putea sa te dai numai cu el ca daca nu folosesti nimic te rosesti si ti se duce pileadar cu ulei nu se duce si ai putea folosi numai ulei de masline in plus eu am folosit normal si tot m-am bronzat putin dar mi s-a cam dus ca eu sunt ft alba si nah big grin