| MarianMari1995 a întrebat:

Pff. nu știu cum să încep
Acum 4 luni am început sa iubesc o persoană. ..adică am mai văzut o până atunci de câteva ori dar nu mi-a plăcut așa de mult
Și faza este ca mereu îmi aduc aminte de ea și mereu îmi zboară gândul la ea am crezut prima data ca e ceva trecător Cum a fost mereu având în vedere ca cel mai mult mi-a plăcut de o fata 2 săptămâni
Dar cu aceasta fata nu a fost așa... pur și simplu când a început sa îmi placa de ea o admiram și cum mănâncă(știu ca este ciudat )
Și aici e problema nici nu pot fi împreună cu ea este mai frumoasa decât mine mai deșteaptă mai bogata...
Și posibil sa aibă și YouTube și nu pot concura cu alți nici dacă nu ar avea având în vedere ca este printre cele mai frumoase fete din liceu...
Ce pot sa fac am nevoie de ajutor...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cat timp ai spus cele de mai sus, crede-ma nu poti face nimic.

Am fost si eu in postura ta, nu am riscat, credeam ca totul se rezuma la aparente, si am pierdut, am renuntat, de aceea data.

Intre timp am realizat ca doar noi ne impunem limitele, si e mai bine sa tintesti sus si sa esuezi, decat sa te multumesti cu putin si sa primesti acel putin.

Trebuie sa ceri cat mai mult de la viata.

| MarianMari1995 explică (pentru OldSoul):

Și m ai precis ce zici sa fac?

| OldSoul a răspuns (pentru MarianMari1995):

Comporta-te cu ea ca si cum nu ar exista nici o diferenta de statut/aspect intre voi.
Daca vine vorba despre vreo diferenta intre voi, amuza-te pe acest aspect, eventual, glumeste pe seama asta, fa haz de necaz cum s-ar zice.

3 răspunsuri:
| MarianMari1995 explică:

Voiam sa scriu iubit dar nu știu de ce auto corectorul a scris așa