| anonim_4396 a întrebat:

Poate aruncați o privire aici și vă dați cu părerea.
El pentru tine- un prieten foarte bun, fost coleg de liceu, actual stundent la CJ.
Tu pentru el- o prietenă foarte bună, fostă colegă de liceu actuală stundentă la BM.
Înainte vorbeați incredibil de puțin, de 3 ori pe an, de sărbători sau aniversări. De la o vreme, ați început să vorbiți foarte mult, uneori fără vreun subiect anume; vă simțiți bine discutând, vă sunați dimineață, să nu adormiți, vorbiți aproape non-stop. La un moment dat, observați amândoi că sunt prea mulți XOXOXO prin mesaje, deschideți subiectul, el vă spune că s-a gândit de câteva ori la ceva mai mult, tu la fel te-ai gândit la asta, doar că n-o spui. Cum rezolvi treaba, ce faci, dacă TU ai fi EU. happy

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Ma dispera situatiile de genul.
Te place, il placi, va simititi bine impreuna, ce mai vrei?
Cum rezolvi treaba? Simplu: Nu ii stiu numele asa ca o sa ii zic Toader si pe tine te numesc Viorica.
Viorica, fata draga, daca iti place si vrei sa incerci ceva mai mult, chiar daca este posibilitatea sa stricati o prietenie in caz de despartire, nu te mai joci ascunsa dupa cires cu Toader, ii zici ca si tu te-ai gandit la ceva mai mult, stabiliti o data, va vedeti, daca va place ce vedeti si daca simtiti fluturasi sau alte insecte prin stomac, puneti de-o relatie si gata.

Sa ma chemati la nunta daca ii ceva, pe langa Nasul mare, aveti nevoie de Nasul Mare.

20 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

I-as spune ce simthappy sau i-as artahappy

| oHarryo a răspuns:

Daca EU as fi TU mi-as invinge orice retinere si i-as spune happy.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ce ar fi sa facem o nunta?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cel mai trist lucru posibil este sa vezi ca studentii sunt mai rau ca elevii de gimnaziu in materie de relatii...

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu inteleg de ce eziti atat de mult.
El s-a gandit la ceva mai mult si ti-a spus-o,tu ai acelasi lucru in minte,ce te impiedica sa iti lasi libere instinctele si sa traiesti o poveste romantica?
Sunteti prieteni si vi se va strica prietenia? Nu cred,vorbeati doar de trei ori pe an.
Ti-e teama ca n-o sa mearga? Daca nu incerci,nu vei sti niciodata.
Stii,exista doua feluri de oameni, cei care isi traiesc viata savurand fiecare secunda si cei care ii privesc pe primii si se intreba acum ar putea fi si ei la fel...
Vrei sa-ti traiesti viata sau sa mimezi c-o faci?
Nu mai sta pe ganduri si nu mai tacea cand ar trebui sa vorbesti.
Si, oricum ar fi, vei sti ca nu ai stat inerta ci ai facut totul ca sa-ti fie bine!
Ambilor, nu numai tie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorba lui greece 12, ce te retine sa vorbesti?

| neutrino a răspuns:

Eu as pune aceeasi intrebare lui...

| girlpoisson555 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ha ha ha :*.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru greece12):

1. N-aș ști cum să procedez.
2. Poate m-aș comporta ciudat.
3. 2 lei la un loc=2 orgolioși, egoiști.
4. Dintr-o prietenie mai merge să construiești o relație, dar dintr-o relație să reconstruiești o prietenie nu prea, și n-aș vrea să pierd un prieten, cu care deși vorbeam de 3 ori pe an, de alea 3 ori îmi făcea bine.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus mai jos cam ce m-ar reține.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Klepto):

Mulțumesc, mulțumesc. laughing
N-o să uit de tine, în caz de nuntă. laughing

greece12
| greece12 a răspuns (pentru girlpoisson555):

1.Nu ai nevoie de calitati deosebite ca sa-i spui unui baiat ca gandesti la fel ca el.
2. Oricat de ciudat te-ai comporta,ar face parte din arsenalul tau propriu, lucrurile astea l-au atras la tine, adica tot ceea ce esti si faci tu, de ce te-ai ascunde? Pe urma, cine stabileste ce e normal si ce e ciudat?
3.Nu crede in zodii, e o mare greseala.Sa crezi doar in tine!
4.Te inseli, sunt mii de perechi divortate care s-au iubit, au copii si s-au despartit si continua sa fie amici si sa discute civilizat.Nivelul de respect si educatie e totul.

Pe scurt, esti prea prudenta si-ti pierzi prea mult timp facandu-ti planuri, in loc sa actionezi.Pentru ca din ceea ce ne spui, aveti sansa unei relatii chiar frumoase.
Dupa empatica mea parere.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru greece12):

Păi atunci nu pot decât să-ți mulțumesc și să țin cont mă rog, să iau in calcul părerea și sfatul tău, gândesc prea mult ce-i drept la repercursiuni. happy

greece12
| greece12 a răspuns (pentru girlpoisson555):

Nu trebuie sa-mi multumesti deloc, ajunge sa-ti urmezi inima si sa lasi calculele, de multe ori gandim prea mult si actionam prea putin!
Ai sansa sa fii fericita.
N-o rata!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Buey fata, tare prapastioasa mai esti laughing ia mai gandeste si pozitiv

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă ajuți tu să gândesc pozitiv? laughing)
O să-ncerc oricum, cred. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Tu trebuie sa ta ajuti, eu iti dau idei, nu sfaturi, in cel mai rau caz imi spun o parere, nimeni de pe acest site nu este in masura de a da sfaturi, sa fim bine intelesi!

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spunându-ți părerea vrei nu vrei într-o oarecare măsură dai și un sfat, pe care unii îl urmează alții nu. Zic. Suntem bine înțeleși big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Nu este adevarat, cel ce posteaza intrebarea poate bine sa puna cap la cap toate raspunsurile si sa nu aleaga nici unul, nimeni nu este comandantul nimanui, nimeni nu-mi face program sa tie. Eu asa vad lucrurile, un schimb de pareri

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oke' atunci, fie ca tine, un schimb de păreri; îți mulțumesc pentru părere happy.