| r0x1 a întrebat:

Poate intrebarea mea e stupida dar chiar nu stiu... daca ma duc la ginecolog sa imi dea anticonceptionale trebuie sa ma duc neaparat cu mama?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti minora, da. Sunt medici ginecologi care accepta sa consulte fete intre 16 si 18 ani fara parinti, tocmai pentru a nu le refuza asistenta medicala. Daca ai cumva sub 16 ani, nu cred ca ti se recomanda anticonceptionale, dar asta va decide ginecologul (la care te duci cu unul din parintii tai).

| myrazvy a răspuns:

Mai bine nu te mai du deloc daca esti mica, totusi protejeazate pe ca viitor sa nu apara complicatii.

Răspuns utilizator avertizat
| florinel_8849 a răspuns:

Nu cu bunica e mai indicat

| Cristy_6051 a răspuns:

Daca ai peste 14 ani si ti-a facut buletinl tot si esti majora... poti merge de obicei doctorii ginecologi sunt foarte rgutzi sa daca ii eplici frumos cu atat mai bine big grin eu stiu ca a fost preitena meawinking si urma sa mergem la mine big grin si ni sa ivit problema ca eu nu prea imi pun prezervul si sa ia ea anticonceptionalewinking si pana la urma am riscat si am facut cu pastila de a doua ziwinking eu zic sa te duciwinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 14 ani te poti duce si singura. Poti merge chiar si la medicul de familie, poate iti da el vreo trimitere.

| iulia_6953 a răspuns:

Nu