| ForbiddenLove a întrebat:

Daca mergi la cursuri de chitara trebuie neaparat sa ai voce?big grin ...stiu ca ii stupida intrebarea dar...

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu doar tu inveti cum sa canti la chitara nu vocal

| Andreeiutzav a răspuns:

Nu neaparat. poti doar canta doar instrumental nu si vokal...big grin

| chrissi a răspuns:

Depinde... daca nu ai voce nu o sa poti sa inveti sa canti la chitara acustica, pentru ca melodiile folk trebuie cantate si din voce in acelasi timp. Dar ca sa inveti sa manuiesti chitara clasica atunci no problem, pentru ca nici nu e nevoie sa-ti folosesti vocea.happy

| Raya_9247 a răspuns:

Nu cred! eu cunosc pe cineva care canta la chitara si nu are voce happy (nu este solist vocal)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie intodeauna sa ai voce cel mai des nici nu trebuie sa canti din voce dar ceea ce este important este sa stii canta la chitara si sa nu te faci de ras...succes