| anonima2617181 a întrebat:

Poate sa iti fie greata de la pastila de a doua zi chiar daca a trecut aproape o luna de la administrare? Mi-a intarziat ciclul si simt dureri de burta si uneori greata.

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Pastila de a 2 zi ofera multe reactii neplacute care vor persista mult timp. Mai bine protejati-va pe viitor si scapi de aceasta otrava hormonala cum e pastila de a 2 zi.

| stefanaaalexandrud a răspuns:

S-ar putea ca pastilă de a doua zi sa nu fi funcționat dacă ai luat-o acum o luna si pana acum te simți asa și s-ar putea sa fi gravidă la starea pe care o ai cel mai bine fă-ți câteva teste de sarcina sa fi sigura!

| anonima2617181 explică (pentru stefanaaalexandrud):

Dar pana acum nu m-am simtit rau din cauza ei si de aceea ma gandeam daca ar putea fi vorba de simptome premenstruale mai grave din cauza pastilei.