| Cherry a întrebat:

Poate voi intelegei ce se intampla.Pe scurt, in urma cu cateva luni eram cele mai bune prietena de multi ani, pana cand am iesit intr-o zi cu ea mea afara, si a venit vorba despre fostul ei prieten pe care l-a iubit foarte mult si sufera enorm de vreo 2 ani dupa el, si i-am spus si na ii dadeam sfaturi(pentru ca el sta si cu altele) si dintr-o data mi-a spus :'Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa' AM RAMAS MASCA si am plecat, a venit dupa mine si plangea dar eu aveam nervi si nu am vorbit am facut-o nesimtita si am plecat.Mi-am cerut scuze si azi chiar dar ma ia la misto.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
chiar daca erati/sunteti bune prietene, atunci cand e vorba de iubire, uiti de toata lumea si crezi/vezi in fiecare ca iti vrea raul, dupa un timp realizezi ca acea persoana doar voia sa iti deschida ochii. vorbeste cu ea atunci cand este calma si tu la fel, si fa-o sa inteleaga ca e pacat sa aruncati prietenia voastra pentru un lucru minor..stergeti cu buretele tot si incercati sa fiti ce ati fost candva...
O seara frumoasa sa ai si sarbatori fericitehappy

| Cherry explică:

Pai era de mult timp prietena..eram apopiate

| Cherry explică:

Deja au trecut 3 luni...cat mai tine supararea?

| neutrino a răspuns:

Din pacate, multe prietenii sunt ca si iubirile: de fatada.

| blueheart a răspuns:

Hei! Ea nu poate intelege acum ceea ce-i spui tu despre fostul prieten.Inca il iubeste. In inima ei stie adevaraul dar nu-l poate accepta inca. Tu ti-ai facut datoria de prietena.Acest lucru il va vedea mai tarziu cand nu se va mai gandi la trecut. Nu ar fi trebuit sa iti vorbeasca asa oricata durere poarta cu ea.
O sa treaca si supararea ta si supararea ei. Purtati o discutie amandoua fara sa va certati sau sa va reprosati ceva. Daca stati suparate se va adanci distanta dintre voi si e pacat sa pierdeti o prietenie pentru un baiat care nu merita.
Succes! happy

| deepinlovewithyou a răspuns:

Poate ea a crezut ca ii dai sfaturi doar de forma, doar ca sa inceteze si sa va vedeti de treburile voastre, de aia ti-a zis asa. Trebuie sa o intelegi, este intr-o situatie grea, sa suferi e ceva urat, am suferit si eu de multe ori. Nu trebuia sa o faci nesimtita, poate ea chiar are probleme, trebuia sa o ajuti.
Cred ca ti-a zis "Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa" din cauza ca se simtea terminata, si poate nu te simtea si pe tine alaturi de ea. Incearca sa ii fi aproape si sa o ajuti. Imi dau seama prin ce trece ea, e foarte greu de depasit momentul. Succes!

| miky008 a răspuns:

In primul rand nu se poate numii "Buna prietena' pentru ca o buna prietena nu ti-ar fi spus asta nu ti-ar fi dorit acelasi lucruu mai ales ca stie cat de rau te doare inima.sincer ar trebui sa o lasi mai moale cu ea si sa ai grija cand iti alegi prietenii ca de prieteni falsi nu avem nevoie :*