| Cherry a întrebat:

Ajutati-ma voi ca poate voi intelegeti ce se intampla.Pe scurt, in urma cu cateva luni eram cele mai bune prietena de multi ani, pana cand am iesit intr-o zi cu ea mea afara(era si iubitul meu)si a venit vorba despre fostul ei prieten pe care l-a iubit foarte mult si sufera enorm de vreo 2 ani dupa el, si i-am spus si na ii dadeam sfaturi(pentru ca el sta si cu altele) si dintr-o data mi-a spus :'Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa' AM RAMAS MASCA si am plecat, a venit dupa mine si plangea dar eu aveam nervi si nu am vorbit am facut-o proasta si am plecat.Mi-am cerut scuze dar ma ia la misto.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Ei bine, cred ca ar trebui sa vorbesti direct cu ea. Sa ii explici ca te-ai simtit ca dracu atunci cand ti-a facut acea urare 'draguta', si ca de asta te-ai enervat, ai plecat si ai. jignit-o.
Nu a fost dragut din partea ta, poate ai exagerat un picut. Trebuia sa o intelegi, ca sufera dupa tipul ala si nu cred ca a intentionat, adica, nu cred ca s-a gandit prea mult inainte sa spuna ce a spus. Vorbesti cu ea direct, si gata. Ca nu mai aveti 10 ani sa dati fuguta la mamica sa va rezolve problemele.
A, si faza cu 'sa ii faci in ciuda' eu nu cred ca ar merge. ASTA e chiar o copilarie inutila, si care probabil v-ar indeparta definitiv. Nu trebuie sa ii arati ca tu 'ai trecut peste', pentru ca nu cred va veni la tine in genunchi sa iti ceara iertare, cand tu pari bine-mersi.
Ceaubig grin.

5 răspunsuri:
| Cherry explică:

Avem 19 ani.

| Cherry explică:

Fetelor am vorbit i-am spus dar nu imi vorbeste.m-a sters de pe facebook chiar azi.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Copilarii...

| MrSoapte a răspuns:

O persoana care reactioneaza ca ea...este invidioasa pe tine si, nici prietena nu-ti este!
Ai grija sa nu-i propuna ceva, prietenului tau!
Te sfatuiesc sa pastrezi distanta fata de ea!
Cu toate ca au fost cuvinte spuse la nervi, totusi este o invidie la mijloc! Si invidia asta, nu dispare asa usor!
Ia-ti masuri de precautie!

| melisa0607 a răspuns:

Pai daca te ia la misto si iti vrea raul asta inseamna ca nu e o prietena buna. Gaseste alta prietena si posteaza poze cu voi doua ca sa ii faci in ciuda, apoi ea isi va da seama ca a gresit si ea iti va cere scuze.Si incearca sa nu te certi cu iubitul tau ca sa isi dea seama ca voi nu o sa a despartiti.

FUNDA? :*