| Cherry a întrebat:

Ajutati-ma voi ca poate voi intelegeti ce se intampla.Pe scurt, in urma cu cateva luni eram cele mai bune prietena de multi ani, pana cand am iesit intr-o zi cu ea mea afara(era si iubitul meu)si a venit vorba despre fostul ei prieten pe care l-a iubit foarte mult si sufera enorm de vreo 2 ani dupa el, si i-am spus ceva de genul:'cat timp mai ai de gand sa stai dupa el?(pentru ca el sta si cu altele) si dintr-o data mi-a spus :'Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa' straight face AM RAMAS MASCA si am plecat, a venit dupa mine si plangea dar eu aveam nervi si nu am vorbit am facut-o proasta si am plecat.O tot bag in seama de o luna, o chem la mine dar nu raspunde... ce fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amândouă aţi avut partea voastră de vină.Ea ţi-a spus lucrul acela neaşteptat de urât, iar tu ai jignit-o.Una dintre voi trebuia să cedeze, iar tu eşti aceea.Se vede că ea e încăpăţânată, dar nu te da bătută încă.
Fă-i o surpriză. Surprinde-o cu ceva şi ţine-i un discurs aşa, din tot sufletul.
Ar fi păcat să destrămaţi o prietenie din cauza unei banalităţi.
Pregăteşte-i un discurs de ''s-o ungi pe suflet''.

Sărbători fericite şi să auzim veşti bune!

8 răspunsuri:
| Cherry explică:

Nu ma asteptam de la ea sa imi zica asa ceva de rau....mai ales ca ne dadeam una mereu alteia sfaturi de genustraight face

| Cherry explică:

Mi-am cerut scuze de 2 luni ii tot trimit lucruri dragute dar daca nu ma baga in seama.

| lovelyone a răspuns (pentru Cherry):

Parca ziceai o luna. Am impresia ca tu deja ai un raspuns in minte, dar doar vrei niste incurajari.

| Cherry explică:

Mi-am cerut scuze cum a-ti zis da vorbeste urat...

| Necunoscut112 a răspuns:

Hai ma...pe bune acum! nu vad nimic deplasat in ce i-ai spus, poate doar modul in care ai facut-o a fost un pic deranjant, dar ce ti-a zis ea mi se pare mult mai grav si urat din partea unei asa-zise prietene. Eu zic s-o lasi in durerea ei

| lovelyone a răspuns:

Ea suferea si tu ai ranit-o si mai mult. Ti-a spus asta pentru ca ea credea ca tu o intelegi si dupa ce i-ai spus sa nu mai stea dupa el si-a dat seama ca tu de fapt nu intelegi cum e. Ceea ce ti-a spus, ti-a spus la nervi si la durere. Nu trebuia sa o faci proasta, pentru ca ea a venit dupa tine probabil sa isi ceara iertare. Mai incearca sa iti ceri scuze, sa iti recunosti greseala si incearca sa o intelegi, poate intr-un final te va ierta. Altceva nu poti sa faci, succes!

| DynamiiteXD a răspuns:

Ar fi frumos ca pana in Craciun sa va impacati.Incearca sa ceri ajutorul unui alt prieten sa o faca sa vina intr-un loc frumos unde te afli si tu, fara sa stie ea. Spune-i sa stea putin sa discutati. Poate va iesi bine.

| kfawox011 a răspuns:

Un mic job part time ideal pentru elevi, studenti si oricine doreste un venit suplimentar. E gratuit, simplu, legal si accesibil pentru toti.Cine doreste mai multe informatii sau este interesat click aici --> www.banipeneobux.webs.com