| Cherry a întrebat:

Ajutati-ma voi ca poate voi intelegeti ce se intampla.Pe scurt, in urma cu cateva luni eram cele mai bune prietena de multi ani, pana cand am iesit intr-o zi cu ea mea afara(era si iubitul meu)si a venit vorba despre fostul ei prieten pe care l-a iubit foarte mult si sufera enorm de vreo 2 ani dupa el, si i-am spus ceva de genul:'cat timp mai ai de gand sa stai dupa el?(pentru ca el sta si cu altele) si dintr-o data mi-a spus :'Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa' AM RAMAS MASCA si am plecat, a venit dupa mine si plangea dar eu aveam nervi si nu am vorbit am facut-o proasta si am plecat.O tot bag in seama de o luna, o chem la mine dar nu raspunde... ce fac mai mult de atat

12 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Evident prietena ta inca sufera dupa acel baiat si a fost cam nerespectuos din partea ta sa-i subliniezi asta in felul acesta.Probabil e geloasa pe relatia ta deoarece ii aminteste de momentele petrecute cu acel baiat.Nu mai face pe victima, tu macar il ai pe iubitul tau, dar ea se simte singura, ar trebui sa-ti ceri scuze si sa-i spui ca nu vroiai decat sa o faci sa constientizeze ca a trecut mult timp de la despartire si ca ar trebui sa treaca mai departe.

| Awesom a răspuns:

Pai tu ai gresit grav in situatia asta trebuia sa taci si sa asculti ceea ce vroia sa zica.S-ar putea sa ti se intample tie chestia asta.Sa-i ceri scuze si apoi sa o lasi in pace ca poate te va cauta ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auch! E urat ceea ce ai facut! Daca te evita, trateaza-o cu indiferenta, iar daca chiar tine la tine se va intoarce si singurawinking!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Tu i-ai atins o coarda sensibila, iar ea si-a varsat suferinta prin vorbe urate pe care ti le-a adresat... tu ar trebui sa iti ceri prima scuze, daca nu iti raspunde mergi la ea la usa si incercati sa va impacati daca ati fost asa de bune prietene nu trebuie sa nu va mai vorbiti din nimicuri de genu asta.

| Cherry explică:

Da ce am facut eu asa grav ca am facut-o proasta si am plecat plangand pentru ce a zis straight face?

| Cherry explică:

Am facut asta nu ma baga in seama nu raspunde.

| Cherry explică:

Doamne dar inaine nu se supara ..de 8 ani ne dadeam astfel de sfaturi..nu e vorba de ce am zis eu k mereu ne ziceam asta una alteia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cherry):

Pai a deranjat-o faptul ca ai spus chestia aia in fata prietenului tau!

| Cherry explică:

Mi-am cerut scuze dar vorbeste urat

| Letty03 a răspuns:

E vina ei ca te-a blestemat. incearca mai intai cu durul si spune-i ca e ceva normal sa se supare cineva cand o prietena o jigneste.

| h5 a răspuns:

Pentru faptul ca ai facut-o proasta ea s-a suparat si mai tare pe tine...acum nu vreau sa te invinovatesc pe tine dar ar trebui sa te duci la ea acasa si sa-i cere iertare (daca tii asa mult la ea)

| Dienuta2450 a răspuns:

Cere-ti scuze si spune-i ca a fost doar de nervi si chiar iti pare rau incearca sa o duci intr-un loc in care sa puteti vorbi voi doua si ajut-o sa treaca peste acest moment. Daca vrei nu face asta.Sa nu fiu eu de vina ca nu a mers.Sau vorbeste cu fostul ei prieten poate vor sa se impace si dupa ii spui ca a fost ideea.Nu stiu sincer ce sa-ti spun.Si eu am trecut printr-o perioada din asta dar mai diferita cu prietena mea cea mai buna.Si am incercat sa o fac cumva sa ma ierte. Sper sa te ajute ideile mele.