| Cherry a întrebat:

Ajutati-ma voi ca poate voi intelegeti ce se intampla.Pe scurt, in urma cu cateva luni eram cele mai bune prietena de multi ani, pana cand am iesit intr-o zi cu ea mea afara(era si iubitul meu)si a venit vorba despre fostul ei prieten pe care l-a iubit foarte mult si sufera enorm de vreo 2 ani dupa el, si i-am spus ceva de genul:'cat timp mai ai de gand sa stai dupa el?(pentru ca el sta si cu altele) si dintr-o data mi-a spus :'Sa dea Dumnezeu sa patesti si tu asa' AM RAMAS MASCA si am plecat, a venit dupa mine si plangea dar eu aveam nervi si nu am vorbit am facut-o proasta si am plecat.O tot bag in seama de o luna, o chem la mine dar nu raspunde... ce fac?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Frustrarile adunate cantaresc greu.
Au fost doua luni. E timp suficient zic eu sa ii demonstrezi unui om ca iti pare rau si vrei sa fie totul ca inainte sau cel putin sa incercati.
Mergi mai departe cu viata ta si daca vezi ca da macar un semn cat de mic de regret, mergi la ea si vorbeste-i iar.
Ai gresit. Dar nu poti spune ca e doar vina ta. Ai rabdare cu ea. Ma bucur ca o intelegi.
Succes!
Daca nu iti va mai fi prietena, nu dispera, ceva imi spune ca ai calitatile necesare pentru a-ti face prietenii potriviti.

2 răspunsuri:
| Cherry explică:

Mi-am cerut scuze de 2 luni dar nu raspunde

| Delicacy a răspuns:

Păi nu a fost politicos şi nici prietenesc ceea ce v-aţi reproşat amândouă. Cred că tu i-ai vorbit aşa din cauză că nu mai suportai să o vezi suferind, iar ea ţi-a vorbit astfel pentru că era mult prea supărată, dar nu cred că ar vrea să păţeşti ceea ce a păţit ea.Cred că cel mai bine, ar fi să vă cereţi amândouă iertare şi să încercaţi să fiţi puţin mai empatice, şi mai delicate când reproşaţi ceva anume.Cuvintele nepotrivite pot face mai mult rău decât o bătaie zdravană.