| anonim_4396 a întrebat:

Posibila sarcina? pe data de 11 iunie mi-a venit CM, sau cel putin asa cred eu, am niste scurgeri maroni, nu sunt abundente, mai mult niste pete, ma dor sani si sunt umflati, in urma cu cateva zile mi-a fost rau dimineata si am avut ameteli, scurgerile maroni nu au incetat nici azi pe 14 iunie, la inceput am crezut ca mi-a venit pentru ca de obicei prima zi asa imi vine, acum nu stiu ce sa cred, am citit o groaza de articole legate de simptome de sarcina si am capul cat casa.ca metoda de contraceptie de vreo 2 ani nu pot sa zic ca folosesc, doar ejacularea in afara, nu m-ar deranja sa fie o sarcina, chiar imi doresc, si inca ceva de o saptamana beau ceai de cretisoara, poate influenta acesta planta cm? vreau sa fac un test de sarcina, dar mai astept 2-3 zile.

2 răspunsuri:
| Nic0L a răspuns:

Pai. nu pot sa imi dau cu parerea. poate sa fie poate sa nu fie. dar scurgerile alea. ma rog. cel mai bine cum ai spus si tu faci un test.happysi atunci o sa iti rezolvi problema. asa lumea isi da cu parerea si in capul tau o sa fie un haos. te pupacesk:*

| mirella25 a răspuns:

Daca nu ti-a venit pana acum CM, asta nu inseamna neparat ca ai ramas insarcinata. Se poate sa fii putin racita. Zic asta pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel. Eram sigura ca am ramas insarcinata dar, de fapt, eram racita si de aceea, imi intarziase CM... Oricum, ar fi bine sa-ti faci un control mai amanuntit, sa nu ai cumva anexita sau alte boli de natura femeieasca. E mai bine sa previi decat sa tratezi! Parerea mea...