| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am avut contact sexual protejat si fara sa ejaculeze în interiorul meu acum 3 luni? Mentionez ca ciclul imi vine regulat si absolut normal însă am dureri de burta cam de 2-3 saptamani si am inceput sa ametesc des. In ultima săptămână am si vomitat de 2 ori.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da, ramai însărcinată și dacă te uiți la o pwlaa și îți vine ciclul un an după. Ai grija

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti însarcinată, gîndeste te ca sa se formeze o sarcină tu trebuie sa fi fost in perioada fertilă, si el sa ejaculeze în vagin, daca tu spui ca nu a existat ejaculare in interiorul tau, atunci clar nu esti gravidă, durerile de burtă si starile de amețeala pot fi cauzele dereglarilor hormonale care au de obicei loc după ce faci sex, erai virgina cand ai facut sex sau viața sexuală ai inceput o mai demult? Ce varsta ai? Multă multă sănătate, si mergi la un cabinet ginecologic, programeaza te pentru consult.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul esti orice numai nu insarcinata.

Daca simti ca durerile nu-s normale ar trebui sa faci o vizita la medicul de familie pentru ca poate fi altceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile prezentate si precizate este absolut imposibil ca in acest moment sa existe o sarcina instalata in uter. Starile de rau cu care te confrunti sunt provocate de afectiune care nu au nicio legatura cu procreerea. Ar fi cazul sa te prezinti la medicul tau de familie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu, daca actul sexual a fost protejat si nu a ejaculat in tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum deoarece ai precizat că te-ai protejat și ți-a venit și ciclul în mod normal.
Deci nu sunt șanse să fii însărcinată.

| Crackman a răspuns:

Daca ciclul regulat, nu esti insarcinata

| Criss569 a răspuns:

Bună! Eu îți recomand să faci un test de sarcină pentru a fii mai sigură și să îți faci niște analalize dacă nu ești însărcinată pentru că s-ar putea să ai alte probleme care trebuiesc tratate din timp, pentru a nu se agrava pe viitor. Pup.