| Andreeamaria165 a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă penisul se atinge de vagin, fără a fi ejaculat? Doar frecare. fără să fie băgat...dau fundă? E urgenttttt

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Pentru a se putea forma un embrion, este nevoie ca spermatozoizii masculini să fecundeze ovulul feminin. Asta înseamnă că, pentru ca femeia să rămână însărcinată, este nevoie ca sperma să ajungă în interiorul vaginului și să mai și fie în perioada fertilă.
Răspuns: NU!

| Andreeamaria165 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Iar dacă era posibil sa fii avut lichid preejaculator pe penis, și sa nu fii atins vaginul, și doar în apropiere? Aproximativ câteva secunde să fii frecat?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Andreeamaria165):

N-ai nicio grijă. NU poți rămâne însărcinată. Lichidul preejaculator conține spertozoizi doar dacă iubi s-a masturbat sau ați avut relații intime cu maxim 5 ore înainte și nu a urinat între timp.

| Andreeamaria165 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Mulțumesc mult! Doar s-a masturbat? Și așa este posibilă sarcina?

| Andreeamaria165 explică (pentru Andreeamaria165):

Doar că...a ieșit doar lichidul, nu și sperma...

| Andreeamaria165 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Îmi puteți da un răspuns sigur? fiindcă imediat după ce s-a masturbat, a urinat...iar apoi avea lichidul preejaculator, și nu a atins vaginul, doar în apropierea lui, Sunt foarte îngrijorată, nu am făcut deloc sex

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Andreeamaria165):

Dacă a urinat după, atunci nu e posibil!

| Andreeamaria165 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Bine, mulțumesc din suflet! Multa sănătate!

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa ramai gravida.

| Werrich a răspuns:

Nu MariaIoana72

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum.

| Anonim5695 a răspuns:

Nu