| Larisamonica a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca partenerul a folosit prezervativ? Mi-e teamă că nu l-a folosit corect pentru că la final a curs sperma din prezervativ, el a zis ca a curs pentru ca nu l-a legat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma din prezervativ poate curge numai daca prezervativul a fost foarte larg pentru cucul baiatului, deci inutil si atunci nu te-a protejat deloc.
Dece nu cumpara prezervative mult mai mici, ca sa nu mai cada de pe penis si sa se scurga sperma in vaginul tau?

Un prezervativ trebuie sa fie FOARTE strans pe penisul erect, precum pielita de la salam pe salam, ca sa nu se miste si nici sa alunce de pe penis, fiindca atunci nu protejeaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Probabil ii este rusine sa cumpere prezervative asa mici.
Sau nu se gasesc pentru cucul lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Cu rusinea poate lasa fata gravida!
Multi se dau mai mari decat sunt in realitate, fiindca le este rusine de farmacista sa ceara prezervative mici, de parca aia este interesata de cat au ei cuculetul de mare sau mic, si asa ajung sa piarda prezervativul in vaginul fetei sau se intinda la maxim si sa se rupa, lasand-o gravida.

Din cate vad pe Emag sunt gramezi de prezervative numere foarte mici, doar sa le cumpere online, daca le este rusine sa ceara la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur, fa un test de sarcina și afli răspunsul. Îți doresc că rezultatul sa fie negativ.