| anonim_4396 a întrebat:

Poti fi gravida daca in timpul actului sexual folosesti prezervativul si nu se intampla nimic?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Se pare ca aceasta intrebare s-a pus "la foc automat" de mai multe ori, cred ca fetiţa, si-a inceput viata sexuala inainte de a sti ce inseamna asta. De aceea este panicata. De ce oare fetele se grabesc?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce inseamna ca nu se uintampla nimic? Ca nu se rupe prezervativul? Exista un risc de 2-3 la mie de a ramane insarcinata.

| georgesur a răspuns:

Da, se poate daca:s-a spart sau s-a "pierdut" pe parcurs...
Se mai poate intimpla, daca .anterior/ulterior acestui act nu ati folosit asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu poti ramane insarcinata mai ales daca ati avut prezervativ si nu s-a rupt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci pana la urma poti ramane insarcinata daca prezervativil s rupt?

| allessandra a răspuns:

Nu, atat timp cat actul sexual a decurs normal iar prezervativul la incheierea actului sexual este intact, nerupt, nu poate exista riscul de a ramane insarcinata.