| anonim_4396 a întrebat:

Poți iubi doua persoane?

Un exemplu : Dacă sunteți într-o relație /căsnicie, îl puteți iubi și pe "soț/ie" /"iubit/a" cât și pe X%Y?

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

E imposibil sa iubesti doua persoane. Ti se poate intampla sa iubesti o persoana, iar de alta sa fii doar atras fizic, dar nu sa le iubesti pe amandoua.

22 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deseori... DA.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Și dacă nu vrei sa pierzi căsnicia, dar totuși îți stă gândul la alt handralau? big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Procedezi precum George Chirilă care a ajuns cunoscut de o ţară întreagă după ce povestea lui a apărut în toată presa. Bărbatul a stârnit numeroase controverse privind viaţa lui privată şi decizia de a se iubi cu două surori, alături de care are şi copii.
,, O zi din viaţa bărbatului cu două soţii-surori! Cum alege femeia alături de care înnoptează!''
Dezvăluiri incredibile făcute în exclusivitate, la WOWbiz
https://www.wowbiz.ro/......z-16987751
Toti barbatii il invidiaza pe George Chirila, care traieste cu doua surori! Dar adevarul este altul! Cand face dragoste barbatul
George Chirila, barbatul care traieste cu doua surori, spune ca viata lui este asa cum o vrea el, desi unii il invidiaza, iar altii il compatimesc.
https://www.wowbiz.ro/......l-17634206

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, unii pot.

| Andreeush a răspuns:

În nici un caz.
Dacă aș fi căsătorită nu ar mai exista alt bărbat în viața mea.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Andreeush):

Dacă totuși relația voastră este pe râpe și ție ți se aprind fălcile după X?

Ma rog. Stim răspunsul, te despărți de el și continui cu alți sau ceva gen.
Sa punem un "Dacă"

| Andreeush a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu sunt genul de persoană care să se uite după altul în timp ce relația e pe "râpe" cum spui tu.
Întotdeauna încerc să îmi salvez relația și chiar dacă se întâmplă să mă despart de acea persoană nu caut imediat să mă consolez cu altul.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Andreeush):

Niciodată sa nu spui niciodată happy

Era un "dacă". Ma rog.

| Andreeush a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu și în cazul meu.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Ce hotarata esti

| Frank51 a răspuns:

Categoric nu. Una e atractia fizica, alta e iubirea.

| Plato a răspuns:

Sub nicio forma. Nu-mi vine sa cred ce raspunsuri primesti.

| CleanHeart a răspuns:

Pe unul tot îl iubești mai mult laughing sincer nu cred că ai cum sa iubești doua persoane, mi se pare imposibil, inima bate mai tare doar pentru o persoana plus că există vorba aia daca ai de ales intre 2 " iubiri " nu o alege pe prima fiindcă dacă o iubeai cealaltă persoană nu ar fi existat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti iubi un numar infinit de persoane. Iubirea nu e tot una cu atractia fizica si cu relatia, chimia sau ceea ce poti construi cu un om. Desigur ca o relatie amoroasa cu o persoana pe care o si iubesti este mult mai intensa, dar sa nu confundam iubirea totusi. Nu exista te iubesc ca si prieten sau iubit. Exista "te iubesc" si atat. Iubirea e doar de un singur fel, e unica.

| gogu220 a răspuns:

Teoretic da. Practic nu pre e indicat.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru gogu220):

Și dacă se întâmplă? big grin

| Roxyfrumy a răspuns:

Depinde draguta De barbatu Pe Care il alegi In viata Nu toti barbati isi iubesc sotia sau sotul Si nu toti Tin La familie cu adevarat si mai ales La un copil Depinde de barbatul si barbatul depinde de femeie

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Roxyfrumy):

Mulțumesc de răspuns, însă era vorba despre altceva.

| Lolopampy a răspuns:

Hai ca te iubac eu si nu o sa afle nimeni laughing

| teli92 a răspuns (pentru Lolopampy):

Lol

| Lolopampy a răspuns (pentru teli92):

Radem glumim mai