| Emy2904 a întrebat:

Poti ramane insarcinata fara contact sexual? Adica daca te masturbezi si poate ai sperma pe degete se poate sa ramai insarcinata?

13 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Da,pentru că spermatozoizii nu mor imediat

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM si DIN ORICE sau chiar si din... NIMIC asa cum mai cred din nefericire inca destul de multi. Fiecare fata dar si baiat, indiferent de varsta lor, ar trebui sa fie informati cat mai precis, incat sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism prin care se formeaza/produce sarcina. De asemenea ar fi foarte bine daca adolescentii inainte de a incepe sa intretina acte sexuale, sa detina informatia potrivit careia, sa stie ca sarcina se formeaza numai daca sunt intrunite in mod OBLIGATORIU minim 2 conditii, cu precizarea ca acestea trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeile indiferent de varsta lor, pot sa ramana insarcinata NUMAI daca sunt in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual
2.) Sarcina poate sa sa ia nastere numai daca ajunge sperma in vagin in urma unui act sexual sau a masturbarii neglijente cu degetele manjite cu sperma, care se produce in una sau in toate cele 4-5 zile care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI/DOAR din sperma. Lichidul preejaculator poate sa contina spermatozoizi doar in anumite conditii/situatii.
Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi :
-- data la care a inceput ultima menstruatie,
-- data la care a avut loc joaca sexuala (masturbarea)
-- tipul ciclului menstrual, REGULATA sau NEREGULATA,
intr-o asemenea situatie formularea unui raspuns care sa fie cert si catusi de cat si precis si/sau corect, din pacate NU se poate oferi. Multa sanatate!

| Stropdeploaie a răspuns:

Posibil sa fii deja insarcinata!)))

| ItIsAlright a răspuns:

Da. Pai in caz ca nu stiai exista si bănci de sperma de unde poti cumpara, idk in caz ca esti in cautare de diverse gene, sau in caz ca barbatul e infertil. Sunt persoane acceptate ca si donatori si sunt platiti de fiecare data cand o fac, si sunt femei care cumpara.

Cauta despre fertilizare in vitro sau banci de spermatozoizi.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Doamne ce raspunzuri vad. Ce **** raspund astia care nu stiu decat sa faca pe ai dracu ca stiu ei ce inseamna.

Draga mea, "sperma" aia pe care o vezi tu, e pur si simplu ceea ce organismul tau exporta, la fel ca si urina, care sta in vezica si tu o scoti din organism. Nu exista gandul ca ai sa ramai insarcinata. Crede ma! Nu mai asculta la toti misoginii.

| DenisKevin2000 a răspuns:

Sunt in aceiași ipostaza, as vrea sa știu, tu ai rămas insarcinata pentru ca iubita mea este foarte speriată, te rog sa nu ma iei peste picior, vreau sa știu dacă ai rămas insarcinata?

| marelevenom a răspuns:

Eu as strange bani de avort sincer
Afla cu cine ai dat mana si cine s-a masturbat la randul lui inainte, trebuie sa gasesti tatal.

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru marelevenom):

Ba destept esti! Nu stiu cum de nu ti au dat astia titlu de campion! Vai de capul tau!

| valentinagvc a răspuns:

Da, cu siguranta! Fa ti un test de sarcina sau daca inca e timp, pastila de a doua zi(o poti administra in maxim 10 ore)

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru valentinagvc):

Ba baiatule ba... mi e mila de voi. pe unii i-a blestemat soarta sa fie prosti!laughing pai tu. in loc sa dai un raspuns decent la o intrebare. cand s-a specificat clar care e motivul problemei. Ce test in papadia mea sa nu zic in alt fel. ce test visezi boss