| anamaria_7695 a întrebat:

Poti sa faci testul de sarcina a doua zi la de la contactul sexual?

4 răspunsuri:
| deniisa a răspuns:

Majoritatea testelor de sarcina arata cu precizie daca esti insarcinata sau nu din prima zi a intarzieri ciclului menstrual.

| Cristinne_3572 a răspuns:

Poti dar n-are rost. Testul de sarcina se realizeaza dupa o saptamana de la intarzierea menstruatiei, sau dupa 3 saptamani de la contactul sexual. Facut mai devreme de aceste perioade, testul pierde din acuratete astfel: daca iese pozitiv, arata o implantare mai repida a embrionului, daca iese negativ nu inseamna ca sarcina nu poate exista. Oricare ar fi cazul, testul trebuie repetat dupa o saptamana.

| TM6524 a răspuns:

Nu, e prea devreme.

| dende4 a răspuns:

Cel mai bine e sa-l faci dupa 10-12 zile. abia dupa 2 zile e prea repede