| KattyKatt230399 a întrebat:

Poti sa te dezvirginezi cu degetele?

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu poti.
Poti,cel mult,sa-ti rupi himenul cu degetele,dar dezvirginarea este legata de primul contact sexual.
Multe fete se nasc fara himen, multe au himenul elastic, multe au parte de accidente in copilarie, sfasiindu-si himenul la un exercitiu la sport sau la o cazatura puternica, asta nu inseamna ca aceste fete au incetat sa fie virgine.Sunt virgine atat timp cat nu au avut niciodata un contact sexual!
Degetele,iti repet,nu au rolul unui penis,pot sa-ti rupa himenul, de exemplu, dar dezvirginarea are loc la primul contact sexual.
Oricum, zona respectiva nu e indicata degetelor, cauta sa eviti...

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Din rublica "Sa mai si radem": Atunci de ce baietii pun unele degete in acea zona neindicata, ce anume cauta? Sunt unii care insista rau...

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Am observat si descopar ca pentru statul roman educatia sexuala a adolescentilor e trecuta tot la rubrica "Sa mai si radem"!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Si noi care suntem educati de acest stat, de unde stim unde si cand trebuie sa punem mana? Crezi ca ar fi o idea buna sa propun acest subiect de discutie doamnei diriginta, care s-a educat tot aici si...mi-a spus mie un prieten bun, este virgina?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Da,e virgina,la fel spune si un alt prieten de-al meu si inca unul, toti!
happy
Dar doamna diriginta are doua variante simple.
Sau ia friele educatiei sexuale in propriile maini, sau face cont intregii clase aici, propunand site-lui lectii clare de educatie sexuala.
Si nu-mi da idei, te rog!
laughing

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

M-ai incurcat, cu ambele maini am voie, ar fi o rezolvare, sau numai daca sunt mainile doamei diriginte?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Nu,n-ai voie,nici tu, nici doamna diriginta!
Daca o intrebai pe ea, iti spunea acelasi lucru!
Hai, ca i-am facut varza intrebarea fetei, o sa ne dea afara si-o sa aiba si dreptate!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Am inteles, ma retrag nelamurit. Si totusi... daca nici doamna diriginta nu are voie, pot incerca la doamna directoare, sau ma va da si ea afara?

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Da. Daca te referi la ruperea himenului. Exista cazuri in care asta nu produce sangerari, deci depinde de caz. Se poate sa nu iti dai seama daca nu va curge sange, daca te-a dezvirginat sau nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te masturbezi prin introducerea degetului/degetelor ( sau a altor obiecte ) în vagin, este posibil să RUPI membrana himenală sad

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Da. Dar pierzi toată distracția...
Și, ca să fim corecți, nici măcar nu te dezvirginezi, ci doar poți, eventual, să-ți rupi himenul.

| TOOL a răspuns:

Nu, nu te poti dezvirgina cu degetele, doar prin contact sexual.

| Suleyman a răspuns:

Ma faci sa rad.

| Beebeeee a răspuns:

Nu, sa te dezvirginezi nu poti, doar sa iti rupi pielita aceea numita himen dar dezvirginarea in ine consta in primul contact sexual.