| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa te dezvirginezi cu un OB? >:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam greu, dar daca insisti, poti! Dar... merita?!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca insisti tu... happy

| JustMeFlory a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......ns-urgent/

Eu cred ca nu dezvirgineaza! Cele mici nu! Sunt mai multe raspunsuri la linkul dat de mine:)

| Silvia a răspuns:

Din pacate, da.Nu este recomandat sa folosesti ob`uri atata timp cat esti virgina, deoarece iti poti rupe himenul.

| ViVi a răspuns:

Incearca si vei vedea
winking

| oana_1897 a răspuns:

Delight, nimeni nu poate stii sigur, si stii de ce? pentru cadepinde de organismul fiecareia si de constructia lui; fiecare fata, femeie are un tip de himen: mai elasic(in acest caz se rupe mai greu chiar si dupa un contact sexual) sau mai "firav" iar in acest caz se poate rupe f usor cu un ob...pa pa

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca nu stii sa il folosesti... Da.

| asko a răspuns:

Da, poti

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu cred. Din moment ce este precizat asta pe eticheta, NU!
In orice caz, fetelor, nu alegeti tampoanele pentru ca s-au demonstrat ca pot produce infertilitate si/sau cancer ovarian!
Chiar daca Absorbantele nu sunt ele prea comode, alegeti-le, pentru sanatatea voastra!

| utzuman2006 a răspuns:

Da poti...mai ales daca OB inseamna : Ovidiu Balan (OB ), Oananistul Bula (OB)...etc...

| Lalalo a răspuns:

Daaaalaughing

| Rrrretarded a răspuns:

Ia incearcasmugsmug

| florinel_8849 a răspuns:

Daca este calcifiat poate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Personal, nu recomand ob-urile pentru virgine, indiferent dacă sunt normale sau mini.
Un tampon intern trebuie introdus adânc în vagin și implicit forțează himenul, dacă îl lași la suprafață, nu o să-l suporți și implicit îl dai jos. Și asta pentru ce? Folosește absorbantele externe, iar dacă te afli la mare, un pantalonaș scurt îți este de ajutor (oricum nu este recomandat să te expui la soare în aceste zile delicate și sensibile, crește fluxul sângerării și te poți trezi și cu o hemoragie).
Nu ai de ce să te simți jenată, toți băieții și bărbații știu acest lucru despre o fată, femei. Mulți dintre ei, nu o dată au dat dovadă de grijă față de fata/femeia de lângă el, sunt mai grijulii, mai sensibili, etc. Totul constă să nu te pătezi, mergi mai des la toaletă și îl schimbi.
Lasă ob-ul după...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca cei care infiinteaza aceste campanii de promovare nu o sa scrie in pliante "Atentie! posibila dezvirginare!". Nu va mai dati cu parerea atunci cand nu aveti destule informatii referitoare la subiect. DA! OB-urile pot DEZVIRGINA! Chiar si cele mini /normale. Dupa ce am folosit 2 ani ob-uri am fost la medicul ginecolog care m-a anuntat spre marea mea surprindere ca nu mai sunt virgina. COPY/PASTE/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey, :) unele fete se nsc fara himen, nu te dezvirginezi, doar daca ti se rupe himenul, dar dezvirginarea este atunci cand ai contact sexual cu un barbat.
Daca unele fete se nasc fara himen, asta nu inseamna ca nu sunt virgine. :)
Citeste aici, o sa iti foloseasca :) http://www.clopotel.ro/......01-85.html

| blonda_1282 a răspuns:

Nu