| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea incepe acum mult timp, deci nici un sentiment, e doar pura curiozitate.
Fostul meu, dupa o relatie de 6 luni, m-a parasit. Motivul, zic eu, e ca nu am vrut sa o fac cu el, deoarece aveam 17 ani.
Nici pana in ziua de azi nu stiu motivul, sincer, pentru ca atunci cand mai vorbim si ajungem la subiectul acesta, niciodata nu da un raspuns coerent, deci. ramanem la parerea mea!
El are o relatie de un an jumate, cu multe certuri si cate si mai cate, eu o relatie de aproape 2 ani.
Uneori avem certuri intre noi doi si nu mai vorbim cu lunile, pana cand el ma cauta.(mentionez ca o singura data l-am cautat in 3 ani).
Acum 2 luni i-am dat sms de ziua lui, zicandu-i sa ma lase in pace si sa il intretina prietena lui si etc (era bataie de joc).
Ieri m-a cautat din nou. Acum e posibil sa vrea sa se razbune, dar pana la ultima faza, de ce tot ma cauta? Ce motive ar avea? De iubit, nu cred ca ma mai iubeste, pentru ca, zic eu, daca ar fi asta, m-ar cauta zilnic sau macar o data/ luna si noi avem luni intregi cand nu vorbim.

Multumesc pentru raspunsuri si scuzati-ma pentru roman!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul asta e ranchiurnos rau,ai grija.
Din moment ce nu refuza sa discute respectivul subiect,poti fi sigura ca asta e cauza si aici este si raspunsul.
Pentru ca a fost un mare afront personal pentru el,sa-l refuzi,si inca trage nadejde doar-doar te-o gasi intr-o zi cu capsa pusa pe toata lumea asta si-i cedezi...
Nu te iubeste, poti fi sigura, dar esti o posibila partenera de sex, asa ca, prefera sa pastreze contactul cu tine.
Ai grija.

| fabiola a răspuns:

Daca prima data a avut un interes, de ce nu ar incerca si a doua oara?

| mona a răspuns:

Eu zic sa nu iti mai faci de lucru cu el, nu te iubeste, fi sigura de asta, ignora-l

| relian a răspuns:

Adica sa inteleg tipul asta are o relatie si cu tine si cu o alta tipa.Naspa.cenu intelegeste cum de accepti asa ceva sau cum ai acceptat asa ceva.Cred ca nu prea esti serioasa sincer vorbind.Si daca ai o relatie sex faceti? Nu ai pus nimic despre asta acum, sau nu stiu daca ai spus ceva clar.Ai spus de fostul, dar dupa spui ca ai relatie cu el, deci nu are cumsa fie fostul, ori asta daca nu cumva tu esti peposta de amanta iar el are iubita si probabil cind se cearta cu ea te cauta pe tine.In fine parerea mea daca si tu ai facut sex cu el si iubita lui e clara, adica si tu si iubita lui nu prea va dati in vint dupa sex, iar elda si de aici si certuri.Insa omu n-are treaba are 2 tipe asa ca scuze expresia il doare la palarie.Deci acum ai vreo 19-20 deani dar tot amanta lui esti.Naspa pe bune.Nu stiu cum de accepti asa ceva.Dar na mai stii poate ofi barbatu fatal mortal si de aia esti in limba dupa el.Tu singura stii ce vrei asa ca sfaturi nu prea poate sa iti dea careva.Dar eu nu as face asa ceva safiu rezerva sau amanta cuiva.

| Azµre a răspuns:

Eu cred că tu ești cea cu probleme, tu încă îl iubești! Dacă nu te mai interesa persoana lui numai dăteai atât importanță.

| h3r a răspuns:

Nu mai e nimic de înțeles.
Ce mai vrei de la el când știi motivul? Cum mai poți vorbi cu el după asta?
Nu-l mai căuta, iar atunci când o face el amintește-i că are o prietenă acasă!

| CrazyRat a răspuns:

Am vazut romane mai lungi stai linistita tongue.
Sincer da-i pace, lasa-l, is sanse mari sa caute razbunare, daca nu te-a inteles ca nu vrei sa o faci atunci nu ii de tine, alt motiv nu il cred degeaba o sa zica chesti de genul "Imi pare rau pentru ce am facut" sau altele de genul ca ii prea tarziu. happy