| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea incepe acum mult timp, deci nici un sentiment, e doar pura curiozitate.

Fostul meu, dupa o relatie de 6 luni, m-a parasit. Motivul, zic eu, e ca nu am vrut sa o fac cu el, deoarece aveam 17 ani.

Nici pana in ziua de azi nu stiu motivul, sincer, pentru ca atunci cand mai vorbim si ajungem la subiectul acesta, niciodata nu da un raspuns coerent, deci. ramanem la parerea mea!

El are o relatie de un an jumate, cu multe certuri si cate si mai cate, eu o relatie de aproape 2 ani.

Uneori avem certuri intre noi doi si nu mai vorbim cu lunile, pana cand el ma cauta.(mentionez ca o singura data l-am cautat in 3 ani).

Acum 2 luni i-am dat sms de ziua lui, zicandu-i sa ma lase in pace si sa il intretina prietena lui si etc (era bataie de joc).

Ieri m-a cautat din nou. Acum e posibil sa vrea sa se razbune, dar pana la ultima faza, de ce tot ma cauta? Ce motive ar avea? De iubit, nu cred ca ma mai iubeste, pentru ca, zic eu, daca ar fi asta, m-ar cauta zilnic sau macar o data/ luna si noi avem luni intregi cand nu vorbim.

Multumesc pentru raspunsuri si scuzati-ma pentru roman!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca un baiat care nu te-a avut in (pat) nu poate sa uite ca nu i-a reusit poate si de aia tot incarca...cam asa e si la mine dar acum ma cauta din c ein ce mai des. oricum tipu asta de baieti ar trebui sa fie tratati cu mare inddiferenta.....stiu sa ne caute inzile de sarbatoare cum ar venii:d

9 răspunsuri:
| UninspiredName a răspuns:

Se plictiseste si vine la tine. si e normal daca vede ca tu esti dispusa sa vorbesti cu el. e doar o joaca nevinovata fara sa implice sentimente. oricum. te sfatuiesc sa scapi de el.

| PlayWithMe a răspuns:

Sterge-i numarul, blocheaza-l si incepe o viata noua, nu mai iti pierde timpul cu trecutul, este o pierdere de timp si vei regreta mai tarziu.Ce a fost odata, nu va mai fi la fel.

| Azre a răspuns:

Așa și problema? Problema îți zic eu unde e, tu îl vrei înapoi de aceea ai și postat întrebarea.
Răspunsul este nu, nu merită. Și da nu te iubește vrea altceva de la tine.

| h3r a răspuns:

Iar tu?
Iar o să-ți spun că își bate joc.
Ignoră-l!

| Ichnat a răspuns:

Poate ca nu te mai iubeste dar spera la acea pardida de sex... big grin Si uneori oameni devin ceva obligatoriu... nu poti trai cu ei dar nici fara ei straight face

Răspuns utilizator avertizat
| gazza01 a răspuns:

Poi nu merita sa vb cu el pentru ca nu vrea nimic serios!

| Buhuta_Dragos_1997 a răspuns:

S-ar putea sa te vrea inapoi, debea acum a realizat ce a facut dar e prea orgolios sa recunoasca! daca vrei mai explicit mai zi-mi cum se comporta cu tine etc, uite id meu daca vrei sa-mi povestestiwinking ..id: bogdanutsu01

| anonim_4396 explică (pentru Buhuta_Dragos_1997):

Exact chestiile astea mi le-a zis si mie fostul cand ne-am reintalnit dupa o vreme si am ramas cu concluzia......baietii ar face si ar spune orice numai ca sa le reuseasca acel lucru...si nu ma refer la toti dar na.