| ANONIMU3O02 a întrebat:

Prietena mea m-a invitat să facem sex la ea, dar eu am fimoza, este prima data când îmi zice o fata sa o facem și nu prea vreau sa ratez aceasta oportunitate, doar pentru că am fimoza, pot face sex și cu fimoza? Mi se belește doar până la cap în rest nu, dar dacă folosesc prezervativ și îl pun fara sa o belesc, oare merge așa? Știu că nu se poate întreține relații intime cu fimoza dar na.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de gradul de fimoza!
Daca penisul nu se poate decalota complet si usor, este evident ca este imposibil sa faci sex.
Cred ca este timpul sa mergi la un medic UROLOG pentru a primi ajutorul necesar!

| ANONIMU3O02 explică (pentru Violleta2022):

Da, mi-am făcut programare dar durează mai durează aproape 2 săptămâni și na. as vrea sa fac asta până atunci;/

| Violleta2022 a răspuns (pentru ANONIMU3O02):

Cum, ce sa faci pana atunci?
Nimic, astepti sa treaca timpul! Daca nu te-ai grabit cat ai fost mic si fimoza se putea repara usor, acum va trebuii sa astepti vizita la medic, tratamentul sau operatia, vindecarea si apoi sexul, adica inca 2-3 luni de asteptare, te mai asteapata!

| Goete a răspuns:

Laba poti face?

| ANONIMU3O02 explică (pentru Goete):

Normal

| Goete a răspuns (pentru ANONIMU3O02):

Atunci vei putea face si sex.
Si daca iti operezi fimoza vei simti si mai mare placere

| Elena277 a răspuns:

Bună! E foarte bine ca ai mentionat folosirea prezervativului, lucru care amelioreaza putin situatia cand vine vorba de fimoza si sunt sanse sa mearga. Poti intretine relatii intime cand ai fimoza dar trebuie sa ai mare grija in primul rand, fara sa faci miscari rapide si pur si simplu sa te concentrezi. O lipsa de neatentie poate duce la parafimoza ceea ce e si mai grav, si de multe ori se trateaza doar prin interventii chirurgicale. Oricum, asa cum am zis, daca esti atent si daca folosesti si prezervativul nu are ce sa se intample, dar probabil vei simtii o senzatie de disconfort, cel putin la inceput si nu va fi foarte placut. In timpul actului sexual insa exista probabilitatea de a se decalota cum trebuie efectiv.

| ANONIMU3O02 explică (pentru Elena277):

Pai și când o să.fac crezi că ar trebui sa pun prezervativul când este b*lita? Sau las normal fara sa fie