| GeorgeM1998 a întrebat:

E prima oara cand fac asa ceva dar chiar nu stiu ce sa mai fac.Imi place de o fata de la mine din clasa si nu stiu cum sa îi spun.Eu sunt timid cand vorbesc cu fetele(problema majoritara a baietilor de genul meu) si in plus eu nu ma consider Fat-Frumos chiar deloc si nu cred ca ea m-ar putea place.Noi vorbim cateodata cand merge spre liceu dar nu ca niste prieteni.....doar ca niste colegi...Dau funda celui mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Dacă ştii că are o părere bună despre tine e timpul să-i spui ce simţi frate. Gândeşte-te ce pierzi dacă îi spui şi ce pierzi dacă nu-i spui.
Adevărul este că dacă nu-i spui nimic despre ce simţi ai pierdut-o deja, şi nu te aştepta să îţi spună ea. Fetelor le place să fie cucerite tandru şi să le fie spune adevărul în faţă, (bine nu chiar tot adevărul :d ).

Şi te întreb...

Cât mai vrei să treacă timpul până o să-i spui ce simţi?

Ia atitudine dacă vrei să schimbi ceva în viaţa ta

1 răspuns:
| Danutul22 a răspuns:

Pai..ai dreptate,timiditatea este o problema grava,dar,care poate fi depasita, si... odata ce ai trecut acel prag, ai depasit timiditatea, nu vei mai avea probleme cu ea toata viata big grin cand despre problema ta, incearca sa..stai mai mult cu ea, cat sa se obisnuiasca cu tine si dupa, spune-ti sentimentele frate, crede-ma, fetele adora baietii timizi care actioneaza primi.dar totusi grabestetebig grin din cate inteleg pare genul ala de fata dorita de toti. Take care:*