| sodobar a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun a fost refuzat de o fata iar dupa un timp a inceput sa-mi placa si mie de ea iar pe mine nu m-a refuzat.El zicea ca se bucura pentru mine,eram prieteni buni, ne cunoastem de la gradinita, acum am terminat clasa a8a.Cu fata aceea era foarte frumos, o iubeam enorm de mult, eram foarte fericit ca am gasit-o pe ea.Toti 3 eram in aceeasi clasa,prietenul meu era bataia de joc a celorlalti ca era gras, mic si urat dar eu mereu ii luam apararea si ii faceam sa taca, eu ma impac foarte bine cu toti si pentru ca eram prieten cu el nu-l mai jigneau.Pentru aceea fata eram in stare de orice, m-am certat cu foarte multi prietei, i-am pierdut dar eram fericit cu ea.Asa zisul prieten bun de fapt era invidious pe mine iar cand s-a terminat scoala,cu o zi inainte de examen a minitit-o pe ea ca cica o insel,o barfesc,prostii ca astea zicea dar el stia foarte bine ca nu fac asa ceva si ca o iubesc foarte mult,stia ca asta ma face pe mine sa sufar.Ea la crezut,a fost groaznic la examen cu nervii si supararile mele si ale ei.El se dadea mare ca o sa I-a cel mai mult in examen si zicea de mine ca sunt prost, iar in examen nervii mei s-au transformat in ambitie si concentrare de am luat mult mai mult ca el,am fost surpriza scolii,nici mie nu-mi vine sa cred ce am reusi sa fac,eu am intrat la cel mai bun liceu din oras iar el la unul mai slab,inainte de examen era invers situatia dupa notele platite de el la profesori dar in examen s-a vazut adevarata valoare,eu m-am bucurat foarte mult.El ma ura si mai mult. Fata aceea s-a impacat cu mine dar mi-a zis ca ma iarta, simteam ca innebunesc ca il crede pe ala.Ei doi au devenit prieteni foarte buni, fata aceea e minunata problema ei este ca este foarte usor de manipulate de catre el.Ala a facut-o sa ma lase, ii baga in cap numai prostii despre mine.A trecut mai bine de o luna de cand a inceput conflictul si tot ma barfeste cu toti si ma face in toate felurile.In toti anii astia nu i-am gresit ci doar l-am ajutat foarte mult iar el isi bate joc.Stia ca cel mai mult sufar fara aceea fata,era perfect totul intre noi, acum stau si sufar dupa ea,dupa ce am fost tradat in ultimul hal,imi vine sa plang,imi e dor de ea, o iubesc foarte mult, macar de as fi gresit cu ceva dar asa? ce sa fac? sa-l bat pe acel baiat? sa ma milogesc de ea sa ne impacam? sa caut alta fata? sa iau o pauza pana incepe scoala?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu ai de ce sa mai discuti nici cu ea, nici cu el. Nici unul din ei nu e mai breaz si nici unul nu te merita.
El a fost mereu invidios pe tine si totul a culminat cand in mintea lui i-ai furat fata iar ea, e naiva (ca sa nu zic pe fata proasta), daca s-a decis sa il creada pe el. Nu te merita. Cum sa te milogesti de ea? Pentru ce? Cu ce ai gresit? Ai facut vre-unul din lucrurile de care esti acuzat? Daca nu, vezi-ti de drum. Gaseste-ti alti prieteni la liceu si o fata frumoasa si desteapta care sa vada dincolo de relele intentii ale unora.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala merita batut pentru ca e fraier iar la mucoasa poti sa-i zici asa: pedegeaba crezi in lume pentru ca adevarul se afla cand il vezi cu ochii tai. Si o lasi.

| neutrino a răspuns:

Ia o pauza, dar una mai mare.

| sodobar explică (pentru neutrino):

Nu stiu daca e idea cea mai buna cumva trebuie sa trec peste, sa uit ce s-a intamplat

Răspuns utilizator avertizat
| Teardrop a răspuns:

Uite ce-i, fratelo.

O fată cu minimum de simţ etic nu se bagă între doi tipi. De obicei, fata iese pe sub masă în cazurile astea.

La tine a fost diferit. De ce, nu ştiu.

Totuşi, tu realizezi că aşa s-a simţit şi el, când i-ai sufalt-o, aşa cum te simţi tu acum, că el inventează poveşti despre tine, nu?

| sodobar explică (pentru Teardrop):

Faza e ca pe el l-a refuzat categoric cu 3 luni inainte sa-mi placa mie care m-a acceptat fara sa stea putin pe ganduri.Noi eram cei mai buni prieteni si se jurase ca niciodata nu o sa ne certam pe un motiv ca acesta.La inceput a zis ca se bucura pentru mine dar urmarea lasa de dorit.

| Teardrop a răspuns (pentru sodobar):

Nu contează dacă l-a refuzat sau nu, atâta timp cât el încă încerca. Dacă chiar îţi plăcea atâta de tare fata aia, şi ţineai la prietenu' ăsta al tău, ar fi trebuit să aştepţi până se resemna el.

| gingergirl1 a răspuns:

Fata respectiva nu ar trebui sa il asculte pe "prietenul tau" si ar trebui sa aiba incredere in tinewinking
Foarte naspa situatia ta dar sti vorba aia "cand esti bun, esti luat de prost". Acel tip nu ti-a fost niciodata prieten adevarat si legat de fata respectiva...increderea e cea mai importanta intr-o relatie(parerea mea) ceea ce intre voi doi lipsea laughing Mda, cel mai bine ar fi sa iti gasesti o alta prietena si sa incerci sa te gandesti ca nu prea te merita...
P.s : bravo pentru reusita la examen, la mine a fost cam "tragic" la romana laughing dintr-o neatentie dar am intrat pana la urma unde am vrut tongue

| sodobar explică (pentru gingergirl1):

Multumesc frumos, mult succes la liceu, mersi pentru sfat.

| Valleria a răspuns:

Tu l-ai tradat pe el, cum crezi ca se simtea cind te vedea in fiecare zi practic cu fata de care era indragostit. Clar ca nu avea sa-ti spuna sa nu te intilnesti cu ea dar inauntru il durea, iar tu te-ai gindit doar la tine sa-ti fie bine. S-a razbunat baiatul cum a putut

| gabby77 a răspuns:

Fata aceea nu este pentru tine daca nu te crede inseamna ca nu are incredere in tine deci nu te iubea destul incat sa te creada pe tine. Deci cauta alta fata care sa te iubeasca cu adevarat. P.S.:Acel baiat nu iti era prieten adevarat.
Ai o viata complicata...

| sodobar explică (pentru gabby77):

Stiu,multumesc pentru raspuns

| gabby77 a răspuns (pentru sodobar):

Cu placere. :-)) :-)) be HAPPY