| 06011996 a întrebat:

Prietenul meu este indiferent cu mine, dar nu tot timpul. Nu stiu ce sa mai fac sad. El mi-a zis ca eu eram indiferenta si ne-am despartit pentru o saptamana, apoi ne-am impacam si a mers bine cateva zile, si acum. iar ne certam nu ma cauta deloc, cand e la scoala, foarte putin, cand ajunge acasa, sunt eu la scoala, si nici atunci nu vorbim prea mult, la fel nu ma cauta.e indiferent. a plecat la ora 4 cu un prieten, si nu mi-a raspuns cand l-am sunat si nici la sms-uri...si e ora 8! Dati-mi un sfat. Ce pot sa fac sa fie mai bine? Ce sa fac sa nu mai fie asa? Plang mereu, sunt f sensibila. Am 17 ani si suntem impreuna de mai bine de 1 an jumatate.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Asa imi facea si mie fostul meu prieten inainte sa puna punct definitiv relatiei noastre.Devenise practiv de nerecunosut, rece, indiferent.Am incercat sa mai salvez ceva, am vorbit cu el si degeaba nu sa mai putut face nimic.
Oricum imi pare rau ca treci prin asta, stiu cum este si cum doaresad.Ai incercat sa vorbesti cu el sa ii spui ca te doare ca face aceste lucruri? s-au pur si simplu ca vrei sa iti spuna de ce s-a schimbat asa dintr-o data si sa fie sincer cu tine cand iti va raspunde. Dupa parerea mea el este singurul care te poate lamuri in aceasta situatie si asa vei sti ce ai de facut mai departe.
Bafta!

5 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Din pacate, probabil s-a indragostit de altcineva sau pur si simplu s-a plictisit de tine (asa sunt uni baieti, se plictisesc de la un timp). Dupa parerea mea incearca sa nu-l mai contactezi de loc o perioada si sa vezi in cat timp isi aduce aminte sa te sune sau sa-ti trimita sms, dar daca timpul de asteptare este lung, eu il locul tau i-as da papuci. Imi pare rau, stiu ca inseamna foarte mult un an jumate pierdut cu o persoana, dar viata cateodata este dura! Oricum, mult succes! And Be Happy!

| WildDream a răspuns:

Se pare ca el iti plateste cu aceeasi moneda - indiferentawinking

| 06011996 explică (pentru WildDream):

Mi-a spus si el asta. dar i-am spus ca daca vrea ca relatia noastra sa continuie, sa inceteze, si asa a facut cateva zile. Acum iar asa...

| Burlacu006 a răspuns:

Daca se comporta asa inseamna ca nu-i mai place de tine si are pe alta, sau vrea sa se desparta de tine si nu vrea sati raneasca sentimentele, relatia n-are cum as mearga asa, despartete de el si gata, gasesti pe altu mai bun.

| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns:

Mai sunt 3 variante,fie nu te mai iubeste,iar daca e asa ar trebui sa te desparti de el,vorba tatalui meu,,baieti sunt,,,si sa treci peste sa te vezi cu alti baieti care sa te aprecieze spre deosebire de el; a doua ar fi aceea ca el sa aiba alta iubita si sa nu te mai bage pe tine in seama :iar cea de a treia ar fi urmatoatea :poate chiar l ai ignorat si acum joaca acelasi joc sa te faca sa simti ce a simtit el... Poate nu e asa rau poate doar s au racit lucrurile intre voi,dar incearca sa ii spui ca te desparti de el sa vezi cum reactioneaza,daca te place va incerca sa te induplece sa nu va despartiti,dar daca nu te mai iubeste va zice,,ok,, si vei fi nevoita sa treci peste,dar daca e asa,daca nu te mai iubeste,gandeste te ca el nu e singurul baiat din lume,si sincer eu cred ca nu te merita da sa stii ca poti gasi multi baieti care sa te placa cu adevarat, acesta este sfatul meu, sper ca ti am fost un pic de ajutor si sper ca totu sa se rezolve intre voi, succes, pa.