| iancuandreea a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus daca mai vreau sa fiu cu el trebuie sa ma culc cu el. Ce sa fac?

32 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un barbat asteapta o femeie atat timp cat crede el ca merita. daca esti majora si esti de minim 2 ani cu el, puteti discuta daca este momentul sa va incepeti viata sexual, dar nu sub presiune si amenintari.

NOname
| NOname a răspuns:

Îţi recomand filmul She's Too Young (2004), ca să vezi unde pot ajunge fetele care se lasă şantajate de băieţi dornici doar de sex şi interesaţi doar de satisfacerea propriilor interese şi dorinţe.

Eu zic să nu te laşi silită, desconsiderată şi manipulată. Mai sunt băieţi pe lume. : )

| Picasso a răspuns:

Si tu fata isteata o sa il asculti nu?
Cred ca esti cea mai naiva fata daca o sa faci ce zice el, daca toot faci ce zice el, poti sa te culci si cu mine? sunt simpatic, nesuferit, nesimtzit, nu am cei 7 ani de acasa, fustangiu, si cum vrei tu!
Bai pe bune, atat de taran e? Stiam ca voua fetelor va plac baietii care cersesc dragoste in alt mod, nu verbal! stiam k sunteti cu alinturi gesturi etc, nu stiam k sunteti pe comanda!
Daca ai orgoliu arata-i ca nu vrei asta, si lasa naibii telenovelele!
Fimai isteata ca el, sti bine ce vrem noi boifrenzii laughing, sti unde vrem sa ajungem, daca stii asta de ce nu faci cv? Prelungeste-i viata semintei.
Trezeste-te la realitate! pe bune! si nu te culca cu orice dobitoc simpatic sau cum il vezi tu! selecteaza si tu pe cei care te marita! succes sa fi cu minte si cuminte big hug

| mona a răspuns:

Lasa-l naibii sa isi caute alta

| DNSK a răspuns:

Si daca o faci si maine te lasa?! ti-ai pus intrebarea?

Daca te-ar pune sa ucizi, sa furi, sa te prostituezi, sa te droghezi(...) pentru el, ai accepta?! vezi? in viata nu tu trebuie sa te modelezi dupa lume, ci lumea dupa cerintele tale. daca nu ai coloana in tine, o vei face cu asta, apoi cu altul, cu altul, si tot asa, pe diferite motive. Iar, intr-o dimineata cand te vei trezi ca ai fost, sau esti, a tuturor din cartier/oras/sat. iti convine sa auzi laude in spatele tau sau jigniri? creierul tau sper sa te duca pe calea cea buna

| Doηηa a răspuns:

Nu pot să te sfătuiesc atâta timp cât tu nu ai specificat câți ani ai și de cât timp ești într-o relație cu el.

| foxsilver a răspuns:

De unde si pana unde a ajuns dragostea ca la piata?! Adica, dai banul, iti dau marfa!
Draga mea, in prietenul tau alearga hormonii mai ceva decat caii pe hipodrom, si nicidecum persoana ta nu si-a gasit loc in sufletul lui!
Daca te-ar fi iubit, nu ti-ar fi spus asa ceva!
Asa ca, da-i "brânci", cu timpul o sa gasesti un baiat care sa aiba dragoste si respect pentru tine, ca doar nu e ăsta ultimul de pe pamant!
Dă dovadă de respect fata de tine insati, si refuza-l!

| CrissuCristina a răspuns:

Retardat! Daca chiar te iubeste va ramane cu tine fara sa vrea sa intretineti relatii sexuale. Dar daca tot continua cu chestia asta, despartiti-va, nu merita. oh go on

| ksuper31 a răspuns:

E unul dintre acei retardati care stau cu fete doar pentru a se culca cu ele.Lasa-l,parerea mea!
Succes!

| RAY a răspuns:

Te vrea doar pentru sex da posibil ca sti asta

| Felys a răspuns:

Daca esti virgina da-i pasi, daca nu, protejaza-te de fiecare data sa nu ramai gravida

| pietrean a răspuns:

Refuza-l si paraseste-l! Poate o sa fie greu, dar, dragostea nu se santajeaza.
Asta inseamna, ca nu te respecta, ci cauta doar placerea lui.

| greyhound a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca faza asta te-a pus pe ganduri.

| Axys a răspuns:

Poate ca te asteptat ...si de asta inseamna ca esti dorita

| Axys a răspuns:

Aici depinde cum va itelegeti voi si depinde de cat tmp suntet impreuna daca il cunosti de putin timp eu zic sa nu faci asta happy dar daca crezi ca e ok si te intelegi nu strica sa incerci bine inteles

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E destul de penibil sa ceri asta unei fete, trebuie sa o faci pe ea sa ceara big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tău,dacă te iubea, nu-ţi cerea asta! Mai exact, nu te ''obliga''!
O persoană care ţine la tine, aşteaptă să fii pregătită, în special dacă eşti virgină.
Nu ceda! Deschide larg ochii şi vezi realitatea! Îşi doreşte doar o aventură şi atât! Sper să nu greşeşti şi să realizezi cine e de fapt!

O duminică frumoasă îţi doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajeala,dupa ce te culci cu el, ori te va lasa ori iti va impune sa faci sex cu el la poftele lui.Nu exlud ca in viitor sa-ti ceara sa faci si oral sau anal cu el dac a mai vrei sa fii impreuna cu el.

| Vi003 a răspuns:

Spune-i ca sforai, scrasnesti din dinti si ai gaze la stomac, sa vezi, mai insista? Daca da, inseamna ca si el face la fel. Da-i papucii!

| Hαppiηеss a răspuns:

Sa-l parasesti, ce ai putea sa faci? E logic ca vrea doar sa se culce cu tine si apoi sa te lase... nu fi naiva, nu-i ceda chiar nu merita.

| unknøwn a răspuns:

Ce de virgine p-aici...

| Captoresque a răspuns:

Îi.
Dai.
Flit.

Ca la gândaci. Simplu, scurt și la obiect.
Ce bădăran.

| TwiSt1997 a răspuns:

Nu-i clar ca trebuie sa te desparti de el? Poate tu il iubesti, dar nu cred ca sentimentul e reciproc.In fine, nu cred ca mai trebuie sa fii cu el.

| CorneliaC a răspuns:

De cate ori se discuta aceasta intrebare aici si inca mai si intrebi? Prietenul tau e genul care se gandeste doar la sex

| Dippa a răspuns:

Desparte-te de el. Dacă chiar te iubea te aștepta.

| abcde12345 a răspuns:

Chiar te mai gandesti? Desparte te de el si gata

| Gαηαmα a răspuns:

Un cretin si un dobitoc,
Dar tu? Ce te mai gandesti la faza asta? Cum adica? Ce intrebare e asta?! Da ce esti tu? Te crede proasta, sau esti proasta? Dupa te lasa balta, rade de tine si povesteste "prietenilor" sau poate te mai lasa si cu un copil in brate
Fi desteapta si nici nu te mai gandi, direct "Pa!" Si mai gandeste-te si la Dumnezeu, lasa ca baieti mai sunt ca sigur n-ai mai mult de 15 ani...

| Smile3 a răspuns:

Tu chiar esti batuta in cap? straight face culca-te ma cu el, ca dupa sa incepi sa bocesti ca te-a lasat si ai ramas cu copilu' in brate. Doamnee.

| Trolozaur a răspuns:

Este atat de clar, cam ce crezi ca se intampla dupa ce te culci cu el? serios? ce iti zice capsorul ala al tau plin cu aer? chit ca te culci cu el chit ca nu tot o sa te lase.

| KillSuckers a răspuns:

Eu zic să te desparţi de el. Este clar că însemni doar "sex" pentru elwinking