| Dusea a întrebat:

Salut vreau sa ma ajutati cu pareri,prietenul meu astazi mea zis ca el s-a saturat ca sa ne intalnim doar asa si mea spus ca daca il iubesc voi face multe pentru el, si imi da din semn ca trebuie sa ma culc cu el, ce sa fac eu am 16 ani dar el are 20

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca prietenul tau asa crede ca meriti tu sa-ti faca curte, nu cred ca are rost sa pierzi timpul cu el. Oricine stie ca varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala, din punct de vedere medical, este 17 ani si jumatate, asa ca daca ar tine la tine cat negru sub unghie nici n-ar aduce vorba pana la respectiva varsta. iar cand ar aduce vorba ar face-o romantic, cucerindu-te pas cu pas, facandu-te sa-l doresti, nu amenintanadu-te cu despartirea. fac pariu ca nu sunteti nici macar de un an impreuna. E vina ta ca il accepti in preajma ta.

8 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Salut!
E aiurea cand e 4 ani diferenta intre voi, pentru ca la un moment dat o sa vrea mai mult decat o simpla plimbare prin parc sau sa va sarutati. Dupa ce ai spus imi dau seama ca ar trebui sa te desparti de el pentru ca un baiat care te iubeste nu iti spune: "daca ma iubesti, te culci cu mine!". Stai linistita ca Romania e plina de bunaciuni, chiar si mai apropiati de varsta ta.

| Dusea explică (pentru sophieLY):

Multumesc frumos

| sophieLY a răspuns (pentru Dusea):

Nu ai pentru ce :*!

| Senzaționalul a răspuns:

Vrea sa te foloseasca.Desparte-te de el. Sa fim seriosi, sunt 4 ani diferenta.

| madalinaeueu a răspuns:

Depinde de cat timp esti cu el, astfel iti poti da seama ce gandeste si ce urmareste